Braisazová-Bouchetová vyhrala posledný mass v sezóne aj glóbus, Fialková spravila štyri chyby

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína FialkováNa snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková Zdroj: TASR - Michal Svítok

HOLMENKOLLEN - Francúzska biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová triumfovala v záverečných pretekoch s hromadným štartom Svetového pohára a zároveň získala aj malý glóbus. V nórskom Holmenkollene spravila na strelnici dve chyby a triumfovala časom 35:20,8 minúty. Slovenská reprezentantka Paulína Fialková spravila štyri chyby a obsadila 19. miesto s mankom 1:47,1 minúty.

Druhá finišovala Nemka Franziska Preussová so stratou 7,8 sekundy a tretia bola víťazka celkového poradia SP Marte Olsbuová Röiselandová (+8,6 s). Obe minuli dva terče.

Nečakaný záver mal súboj o malý glóbus. Braisazová-Bouchetvá si išla do cieľa s náskokom po triumf, no potrebovala, aby Elvira Öbergová skončila horšie ako na štvrtom mieste. Švédska reprezentantka ešte pred cieľovou rovinkou držala štvrtú priečku, ktorá by jej zaistila triumf v hodnotení disciplíny, no na páske ju prekvapujúco zdolala jej krajanka Linn Perssonová, ktorá bola o 0,1 s rýchlejšia a pripravila ju o cennú trofeje. Braisazová-Bouchetvá tak vyhrala disciplínu o dva body.

Preteky s hromadným štartom na 12,5 km, výsledky: 1. Justine Braisazová-Bouchetová (Fr.) 35:20,8 (2), 2. Franziska Preussová (Nem.) +7,8 (2), 3. Marte Olsbu Röiselandová (Nór.) +8,6 (2), 4. Linn Perssonová (Švéd.) +13,6 (2), 5. Elvira Öbergová (Švéd.) +13,7 (2), 6. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +14,1 (2), ... 19. Paulína FIALKOVÁ+1:47,1 (4)

Konečné poradie SP: 1. Marte Olsbu Röiselandová (Nór.) 957 bodov, 2. Elvira Öbergová (Švéd.) 823, 3. Lisa Theresa Hauserová (Rak.) 684, 4. Hanna Öbergová (Švéd.) 661, 5. Anas Chevalierová-Bouchetová (Fr.) 642, 6. Denise Herrmannová (Nem.) 589, 7. Dzinara Alimbekavová (Biel.) 589, 8. Justine Braisazová-Bouchetová (Fr.) 581, ... 23. Paulína FIALKOVÁ 305, 49. Ivona FIALKOVÁ (obe SR) 94

Viac o téme: Paulína Fialková Justine Braisazová-Bouchetová