VIDEO Slováci chcú nadviazať na skvelý výsledok z Pekingu, Šatan bojuje o Slafkovského

Na snímke zľava predseda organizačného výboru MS Peter Janovský, primátor mesta Piešťany Peter Jančovič a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie Organizačného výboru 2022 IIHF Majstrovstiev sveta v ľadNa snímke zľava predseda organizačného výboru MS Peter Janovský, primátor mesta Piešťany Peter Jančovič a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan počas tlačovej konferencie Organizačného výboru 2022 IIHF Majstrovstiev sveta v ľad Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa v piešťanskej aréne pokúsi vrátiť slovenský hokej v tejto kategórii medzi najlepších. Diváci, ktorí môžu podľa aktuálnych protipandemických pravidiel zaplniť štadióny do posledného miesta, si budú mať možnosť zakúpiť kolekcie vstupeniek na všetky zápasy slovenskej reprezentácie za zvýhodnenú cenu.

Pôvodne mala byť dejiskom I. divízie MS hráčov do 18 rokov Spišská Nová Ves, no vzhľadom na nedostatočné ubytovacie kapacity a s tým súvisiacu náročnú logistiku tímov, nevynímajúc COVID protokol IIHF, sa napokon bude hrať v Piešťanoch. Piešťanské zázemie je slovenským hráčom dôverne známe, je tu ich domovská aréna v rámci projektu centralizovanej prípravy hráčov do 18 rokov.

Od posledného vystúpenia slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta tejto vekovej skupiny uplynuli už takmer 3 roky. Prehra s tímom Švajčiarska vtedy znamenala vypadnutie z elitnej kategórie.

 

 

Plány na rýchly návrat späť medzi elitu skrížila Slovákom pandémia koronavírusu. Turnaj A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov, ktorý sa mal pôvodne konať v Spišskej Novej Vsi v roku 2020, bol zrušený a pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu sa neuskutočnil ani o rok neskôr.

Tento rok je však k organizátorom športových podujatí milosrdnejší a Slováci konečne budú môcť zabojovať o postup medzi elitu. V ceste za návratom do elitnej kategórie budú mladým slovenským reprezentantom stáť výbery Japonska, Nórska, Francúzska, Dánska a Kazachstanu.

"Keď osemnástka vypadla z elitnej kategórie, začali sme pracovať na tom, aby sme ju čo najskôr vrátili späť. Organizácia tohto turnaja je jedným z krokov, ktorý by k tomu mohol pomôcť. Aj keď nám pandémia skrížila plány, verím, že chlapcom sa návrat medzi elitu podarí a nadviažu tak na skvelý výsledok našej seniorskej reprezentácie na ZOH v Pekingu," uviedol prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Hokejový sviatok v Piešťanoch

Slováci budú súťažiť pred domácim publikom v čase, keď uvoľnené protipandemické opatrenia už umožňujú hrať pred plnými tribúnami. "Sme veľmi radi, že si SZĽH vybral pre usporiadanie MS naše mesto. Veríme, že Piešťany budú dobrým hostiteľom a obyvatelia a návštevníci vytvoria hráčom skvelú atmosféru. Piešťany ako kúpeľné mesto má všetky predpoklady hráčom vytvoriť pravé zázemie nielen pre ubytovanie, ale aj pre možnosti regenerácie. V zápasoch o postup medzi svetovú elitu prajeme našim reprezentantom veľa úspechov," uviedol primátor mesta Piešťany Peter Jančovič.

Vstupenky na zápasy slovenskej reprezentácie sa budú predávať v dvoch cenových kategóriách. Za vstupenku na sedenie zaplatia diváci 12 eur, lístok na státie bude stáť 6 eur. Na ostatné zápasy sa budú predávať vstupenky v jednotnej cene 2 eurá.

"Pre fanúšikov sme pripravili aj zvýhodnenú cenu za balík vstupeniek na všetky zápasy Slovenska. Záujemcovia o miesta na sedenie zaplatia 50 eur a na státie spolu len 25 eur. Veríme, že kapacitu štadióna využijeme naplno a pomôžeme tak našim reprezentantom v boji o postup medzi najlepších," objasnil predseda organizačného výboru MS Peter Janovský.

 

 

Pokladnice budú otvorené priamo na zimnom štadióne v Piešťanoch v dňoch zápasov, ale vstupenky sa budú dať kúpiť aj online. Organizátori upozorňujú, že kapacita štadióna umožňuje predať na jeden zápas len 300 vstupeniek na státie, a tak by záujemcovia nemali kúpu vstupeniek odkladať. Termín spustenia predaja oznámia organizátori v najbližších dňoch.

Dianie na šampionáte chcú organizátori priniesť aj priamo do centra – na miesto, kde sa Piešťanci zvyčajne stretávajú na vianočných trhoch alebo letnom mestskom festivale. V piatok 8. apríla sa tu uskutoční popoludňajší program spojený s autogramiádou hokejistov, súťažami o vstupenky a kultúrnym programom.

Príde Slafkovský?

Ťahúňom ofenzívy Slovákov by mohol byť za optimálnych okolností Juraj Slafkovský, najužitočnejší hráč ZOH v Pekingu. Keďže MS v hokeji do 18 rokov nie sú v reprezentačnom termíne, jeho účasť je neistá. "Pracujeme na tom, ale musí tam byť súčinnosť klubu, v ktorom hrá. A myslím si, že v tomto budeme ťahať za kratší koniec," povedal Šatan.

2022 IIHF MS hráčov do 18 rokov - divízia I, skupina A, Piešťany

ZÁPASY SLOVENSKA U18 (všetky o 19.00 SELČ)
11. apríla 2022 Japonsko – SLOVENSKO
12. apríla 2022 SLOVENSKO – Nórsko
14. apríla 2022 SLOVENSKO – Francúzsko
15. apríla 2022 Dánsko – SLOVENSKO
17. apríla 2022 SLOVENSKO – Kazachstan

Viac o téme: Miroslav Šatan Piešťany MS v hokeji do 18 rokov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy