Ukrajina má prednosť: Hviezdny boxer odpískal titulový zápas, aby mohol brániť svoju vlasť

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP Photo/Kevin Hagen

KYJEV - Dvojnásobný olympijský šampión Vasilij Lomačenko nebude v júni v Melbourne boxovať s Georgom Kambososom v zápase o titul v ľahkej váhe. Ukrajinský reprezentant dal prednosť obrane vlasti pred ruskou inváziou.

Lomačenko sa po vojenskom útoku pripojil k aktívnym zálohám a aj keď už pre zápas s Kambososom uzavrel zmluvu, rozhodol sa zostať na Ukrajine. O jeho rozhodnutí informoval v rozhovore pre server ESPN promotér Lou DiBella.

"Ešte pred inváziou sme uzavreli zmluvu a dali sme mu šancu aj čas, aby sa pripravil. Ale nikto nemôže spochybniť, že teraz zvádza boj, ktorý je oveľa väčší ako akýkoľvek boxerský zápas," povedal DiBella.

"K jeho rozhodnutiu máme len ten najväčší rešpekt," pridal promotér. Podľa médií ako náhradného súpera vybral Američana Devina Haneyho, ktorý sa o zápas s Kambososom usiloval už v minulosti.

"Ponuku si už raz dostal a vyhýbal si sa jej. Naopak skvelý chlap Vasilij Lomačenko ju hneď prijal. Loma teraz ale bojuje väčší zápas a za to má môj veľký rešpekt. Ale som zvedavý, či ty dodržíš slovo," vyzval Kambosos na twitteri Haneyho.

Viac o téme: Ukrajina Vasilij Lomačenko George Kambosos
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy