Po prehre v Belgicku prišiel o miesto: Kukučka skončil na poste trénera reprezentácie

Na snímke tréner slovenskej reprezentácie hádzanárov Peter Kukučka počas tréningu v košickej Steel AréneNa snímke tréner slovenskej reprezentácie hádzanárov Peter Kukučka počas tréningu v košickej Steel Aréne Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Peter Kukučka už nie je tréner slovenskej mužskej reprezentácie hádzanárov. Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej v utorok rozhodol o jeho odvolaní z funkcie.

Stalo sa tak tri dni po neúspechu v 1. kole play off kvalifikácie o postup na MS 2023 v Poľsku a Švédsku, v ktorom jeho zverenci neprešli cez Belgicko. V Topoľčanoch síce v prvom dueli baráže zdolali svojho súpera 28:26, ale v odvete v Hasselte prehrali 26:31 a nezískali miestenku na šampionát.

"S trénerom reprezentácie mužov Petrom Kukučkom sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Jeho odvolanie dnes potvrdili jednomyseľne členovia výkonného výboru SZH. Petrovi a celému realizačnému tímu by sme sa chceli poďakovať za vyše dva a pol roka odvedenej práce.

Momentálne pripravujeme novú koncepciu a víziu fungovania reprezentačných družstiev Slovenska na obdobie 2022 – 2026, ktorou sa budeme podrobne zaoberať na zasadnutí VV SZH vo štvrtok 7. apríla 2022. Následne si zoberieme čas na to, aby sme k tejto koncepcii našli vhodného kandidáta na post reprezentačného trénera mužov," uviedol v utorkovej tlačovej správe prezident SZH Jaroslav Holeša.

Tridsaťdeväťročný Kukučka viedol národný tím mužov SR oficiálne od 1. júna 2019, keď vystriedal vo funkcii Dána Heineho Ernsta Jensena. Najskôr dokončil po svojom predchodcovi neúspešnú kvalifikáciu ME 2020, následne sa mu s reprezentáciou nepodarilo postúpiť z I. fázy kvalifikácie MS 2021. Následne účinkovalo slovenské družstvo v Euro Cupe, kde bez bodu obsadilo v kvalitnej konkurencii Španielska, Maďarska a Chorvátska posledné miesto.

Tréner Slovenska Peter Kukučka Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/František Iván

Na januárových domácich majstrovstvách Európy 2022 sa v Košiciach Slováci radovali z historicky prvého víťazstva na kontinentálnom šampionáte, keď zdolali Litovčanov 31:26, ale nepodarilo sa im postúpiť zo základnej skupiny do hlavnej fázy a v konečnom poradí ME obsadili 18. priečku.

V uplynulom týždni nevyužili Slováci šancu preniknúť po 12 rokoch opäť na svetový šampionát, keď Európska hádzanárska federácia suspendovala Rusko ako ich potenciálneho súpera v 2. kole kvalifikácie. V prípade postupu cez Belgicko by sa tretíkrát v ére samostatnosti predstavili na MS, ale dvojzápas s papierovým outsiderom nezvládli. Belgicko si tak premiérovo vybojovalo účasť na vrcholnom podujatí.

Viac o téme: Hádzaná Jaroslav Holeša SZH Peter Kukučka
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Slovak Handball Federation
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy