Ruská hviezda už má všetkého dosť: Najskôr podpora invázie a teraz toto!

Ruský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v TokiuRuský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Gregory Bull

MOSKVA - Dvojnásobný olympijský víťaz v plávaní Jevgenij Rylov nebude štartovať na majstrovstvách sveta, ktoré sa v lete uskutočnia v Budapešti. Odhlásil sa na protest proti sankciám pre ruských športovcov kvôli invázii na Ukrajinu.

"Rozhodol som sa podporiť ruských paralympionikov a všetkých ďalších ruských športovcov, ktorí boli vyradení z medzinárodných súťaží a odmietam ísť na majstrovstvá sveta," napísal na instagrame Rylov, ktorý na hrách v Tokiu ovládol znakársku stovku a dvojstovku a pridal striebro v štafete.

"Som presvedčený, že keď nie je konkurencia, tak nie je zmysluplná súťaž. A aj keď je to smutné, tak šport sa neposunie dopredu, keď nebudú štartovať tí najlepší," dodal Rylov, ktorý nedávno verejne podporil útok na Ukrajinu.

Výrobca plaviek Speedo sa kvôli tomu rozhodol s Rylovom ukončiť sponzorskú zmluvu a peniaze namiesto toho venovať na pomoc utečencom z Ukrajiny. Dvadsaťpäťročnému Rusovi navyše hrozí aj trest od Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA).

Plavci sa ako jedni z mála z ruských športovcov vyhli vylúčeniu z medzinárodných súťaží. FINA im napriek odporúčaniu Medzinárodného olympijského výboru umožnila štartovať, ale iba ako neutrálnym športovcom.

Viac o téme: Rusko Ukrajina Vojna Jevgenij Rylov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy