Po škandále medailistu prišlo tvrdé zakročenie: Koniec súťaženia pod neutrálnymi vlajkami!

Ruský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v TokiuRuský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MOSKVA - Medzinárodná plavecká federácia (FINA) v stredu vylúčila ruských a bieloruských športovcov z tohtoročných majstrovstiev sveta. Reagovala tak na ruskú inváziu na územie Ukrajiny, ktorú podporuje i Bielorusko. Doposiaľ mohli plavci z týchto krajín súťažiť pod neutrálnou vlajkou.

Podujatie bude v júni a v júli hostiť Maďarsko. Vylúčenie sa týka všetkých disciplín - plávania, skokov do vody, vodného póla aj synchronizovaného plávania. Ruskej federácii navyše už skôr odobrala organizáciu decembrových plaveckých MS v krátkom bazéne.

FINA okrem toho začala podľa informácií AP vyšetrovanie ruského reprezentanta Jevgenija Rylova. Dvojnásobný zlatý olympionik z OH 2020 sa minulý týždeň spolu s ďalšími športovcami zúčastnil na zhromaždení na podporou tamojšieho prezidenta Vladimira Putina a inkriminovanej invázie. Rylov v stredu krátko pred verdiktmi FINA oznámil, že na protest v súvislosti s protiruskými sankciami na MS nepôjde.

Viac o téme: Fína Medzinárodná plavecká federácia
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/NEXTA
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy