Rusko spochybnilo vyjadrenie FINA: Tvrdí, že sa neodhlásilo zo všetkých tohtoročných podujatí

Ruský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v TokiuRuský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Gregory Bull

MOSKVA - Rusko vo štvrtok spochybnilo vyjadrenie Medzinárodnej plaveckej federácie (FINA), podľa ktorého sa odhlásilo zo všetkých tohtoročných podujatí. Malo tak urobiť v reakcii na suspendáciu svojich plavcov z majstrovstiev sveta zo strany FINA. Federácia k tomuto kroku pristúpila v stredu v spojitosti so situáciou na Ukrajine, ktorú Ruská federácia koncom februára vojensky napadla.

Podujatie bude v júni a v júli hostiť Maďarsko. Vylúčenie sa týka všetkých disciplín - plávania, skokov do vody, vodného póla aj synchronizovaného plávania. Ruskej federácii navyše FINA už skôr odobrala organizáciu decembrových plaveckých MS v krátkom bazéne. Rusko vo štvrtok oznámilo, že sa rozhodlo nezúčastniť len súťaže v Maďarsku.

FINA okrem toho začala podľa informácií AP vyšetrovanie ruského reprezentanta Jevgenija Rylova. Dvojnásobný zlatý olympionik z OH 2020 sa minulý týždeň spolu s ďalšími športovcami zúčastnil na zhromaždení na podporou tamojšieho prezidenta Vladimira Putina a invázie.

Viac o téme: Rusko Fína Jevgenij Rylov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy