Tesné finále, v ktorom napokon ťahal za kratší koniec: Tužinský odchádza z ME s medailou!

Juraj TužinskýJuraj Tužinský Zdroj: TASR - Martin Baumann

HAMAR - Slovenský športový strelec Juraj Tužinský získal v piatok striebro na majstrovstvách Európy vo vzduchovej pištoli na 10 metrov. Vo finálovom rozstrele nestačil na Nemca Robina Waltera tesne 15:17. Na treťom mieste skončil Maďar Miklós Tátrai. Tužinský tak nadvizal na piatkový úspech Patrika Jányho, ktorý získal na rovnakú vzdialenosť zlato vo vzduchovej puške.

Na Jányho úspech nadviazal aj jeho krajan Juraj Tužinský, ktorý získal v piatok striebro vo vzduchovej pištoli na rovnakú vzdialenosť. Vo finálovom rozstrele nestačil na Nemca Robina Waltera tesne 15:17. Na treťom mieste skončil Maďar Miklós Tátrai.

Tridsaťsedemročný strelec skompletizoval svoju medailovú zbierku z majstrovstiev Európy. Najcennejší kov získal vlani v Osijeku v rovnakej disciplíne. Bronz pridal na svoje konto ešte v roku 2010 v nórskom Merakeri, tak isto v tejto disciplíne.

Z kvalifikácie postúpil z piateho miesta s nástrelom 581 bodov, jeho krajan Pavol Kopp skončil na nepostupovej 54. pozícii. Do finále sa dostal tesne s 41 bodmi, Tátraiho predstihol o 1,5 bodu. No v rozstrele bol o 15 rokov mladšiemu Walterovi vyrovnaným súperom, keďže sa muselo rozhodovať až za stavu 15:15.

ME v strelectve v nórskom Hamare:
muži:
vzduchová pištol na 10 m - finále:
1. Robin Walter (Nem.) 17 b, 2. Juraj TUŽINSKÝ (SR) 15, .... v boji o bronz 3. Miklós Tátrai (Maď.) 39,5, ....... v kvalifikácii 54. Pavol KOPP (SR) 565

Viac o téme: Juraj Tužinský Vzduchová pištoľ
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy