VIDEO Účasť vo vojne ho nezastavila: Usyk sa pripravuje na najväčšiu odvetu svojej kariéry

Oleksandr Usyk po zápase s Anthonym JoshuomOleksandr Usyk po zápase s Anthonym Joshuom Zdroj: SITA/AP/Nick Potts

KYJEV - Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk na sociálnej sieti Instagram potvrdil, že bude obhajovať titul majstra sveta v ťažkej váhe. Od tamojšieho ministra športu už skôr dostal povolenie opustiť krajinu, aby mohol trénovať. V odvete nastúpi proti Britovi Anthonymu Joshuovi, ktorého zdolal v septembri v Tottenhame a získal opasky organizácií IBF, IBO, WBA a WBO.

Podľa kontraktu má boxer povinnosť nastúpiť na odvetu. Po invázii Ruska na Ukrajinu sa však na základe všeobecnej mobilizácie pridal k ozbrojeným silám svojej krajiny. "Rozhodol som sa začať s prípravou na odvetu proti Anthonymu Joshuovi, veľké množstvo priateľov ma podporuje. Hejterom prajem šťastie a mier," uviedol 35-ročný boxer na sociálnej sieti v popise k videu. V ňom novinku oznamuje vo svojom rodnom jazyku detailnejšie: "Takto pomôžem mojej krajine viac. Je to lepšie, než byť súčasť teritoriálnej obrany a chodiť okolo Kyjeva so samopalom."

Medzi alternatívnymi Joshuovými súpermi boli Švéd Otto Wallin, Kubánec Luis Ortiz či jeho krajan Joe Joyce. Usyk bude hľadať miesto, kde môže čo najskôr začať s tréningom. Pôvodný májový termín odvetného zápasu sa podľa informácií agentúry DPA zrejme posunie o mesiac, dejisko zatiaľ nie je známe.

Viac o téme: Anthony Joshua Oleksand Usyk
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram/Oleksandr Usyk
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy