Priznal, že nenávidel svoj život: Kyrgios prezradil, kto mu otvoril dvere ku šťastiu

Nick KyrgiosNick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

MIAMI - Tenisový búrlivák Nick Kyrgios ocenil štvornásobnú grandslamovú víťazku Naomi Osakovú, ktorej otvorený prístup k otázke duševného zdravia mu pomohol vyrovnávať sa s jeho vnútornými démonmi. Austrálsky hráč o psychických problémoch, s ktorými sa stretával v posledných rokoch, prehovoril po víťazstve v treťom kole turnaja v Miami nad Talianom Fabiom Fogninim.

"Naomi vytiahla túto tému na French Open, keď sa zverila, že sa stretáva so všetkými tými negatívnymi emóciami. A keď s tým prišla, premietol som to aj na seba," spomínal na udalosti na minuloročnom Roland Garros.

Japonská tenistka tam najskôr v záujme ochrany svojho duševného zdravia odmietla chodiť na tlačové konferencie po zápasoch, a keď jej kvôli tomu usporiadatelia dali pokutu a pohrozili vylúčením, sama z turnaja odstúpila. Prezradila, že sa dlhodobo stretáva s depresiami a načas sa z tenisového kolotoča stiahla.

Tiež Kyrgios si uvedomil, že ho tenisová kariéra zďaleka nerobí šťastným. "Mal som pocit, že neustále hrám v takom strese, že jednoducho nemôžem pod takým tlakom ďalej fungovať. Nedokázal som fungovať s takou negativitou," zveril sa dvadsaťšesťročný hráč.

Negatívne postoje vraj počúval zo všetkých strán vrátane novinárov, rodiny a priateľov. "Nebolo tam nič pozitívne a jednoducho ma to zožieralo, naozaj som nenávidel svoj život," uviedol tenista, ktorý aktuálne nie je ani v prvej stovke svetového rebríčka.

Jeho potenciál je ale oveľa väčší, v roku 2016 sa vyšplhal až na trináste miesto. Verí, že psychické problémy zažehnal. "Trvalo to dlho, ale už sa dostávam do bodu, kde som teraz jednoducho šťastný. Musel som to spraviť sám," dodal víťaz šiestich turnajov ATP.

Viac o téme: Fabio Fognini Nick Kyrgios Naomi Osaková ATP Masters 1000 v Miami
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Tennis TV
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy