Regenda zariadil triumf Dukly: Valtonena potešila bojovnosť, Ceman vytkol individuálne chyby

Tréner HK Dukla Ingema Michalovce Tomek ValtonenTréner HK Dukla Ingema Michalovce Tomek Valtonen Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Nevydarené presilovky, no najmä individuálne chyby považoval tréner HC Košice Dan Ceman za príčinu prehry v Michalovciach 1:4.

Jeho zverenci ani na druhý pokus neukončili štvrťfinálovú sériu Kaufland play off Tipos extraligy a tá sa za stavu 3:2 pre "oceliarov" presunie v sobotu do Košíc. Cemanov náprotivok Tomek Valtonen bol spokojný so snahou a bojovnosťou, ktorou sa jeho tím prezentoval pred 1373 divákmi.

Košičania prehrali s Michalovcami druhý duel po sebe. Za stavu 3:0 na zápasy v pondelok nezvládli štvrtý súboj série, keď na domácom ľade prehrali 2:6. V oboch zápasoch sa ujali vedenia, no súper dokázal otočiť. Vo štvrtok otvoril skóre Marek Bartánus, no napokon to bol jediný gól "oceliarov" v zápase. Prvá tretina sa skončila výsledkom 1:1 a tréner Košíc bol spokojný s výkonom v nej.

"Myslím si, že to bola naša najlepšia tretina v sérii. Predviedli sme v nej dobrý výkon, hrali sme priamočiaro a snažili sme sa hrať okolo bránky súpera. S výkonom v tejto tretine som bol spokojný," poznamenal Ceman.

Cemana nepotešili presilovky

Neskôr však jeho zverenci inkasovali po individuálnych zaváhaniach v úvodoch ďalších dvoch tretín. V 22. minúte dovolili obrancovia Košíc Pavlovi Regendovi zakončiť individuálnu akciu (2:1) a už vo ôsmej sekunde tretej časti sa znovu Regenda dostal do šance po Volginovej chybe a Dávid Buc následne upravil na 3:1.

"Spravili sme individuálne chyby, ktoré spôsobili inkasované góly po strate pukov. Zvlášť veľkú chybu sme spravili pred tretím gólom. Nič sa nedá robiť, ideme ďalej. Čaká nás domáci zápas, v ktorom budú rozhodovať detaily, najmä presilovky. Tie nám dnes nešli, ani jedna nebola dobrá," povedal Ceman.

Hráč HK Dukla Ingema Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Valtonen bol po piatom zápase série rád, že jeho tím ukázal charakter a pred domácim publikom zvládol náročnú situáciu, keď pre udržanie sa v sérii musel zvíťaziť. "V prvej tretine sme sa trápili. Potom sme hrali veľmi dobre ako tím, ale aj ako jednotlivci. Som rád, že naše úsilie vyústilo do ďalšieho víťazstva. Potešila ma naša snaha a bojovnosť, vďaka ktorej séria pokračuje," uviedol kormidelník michalovskej Dukly.

Viac o téme: HC Košice Marek Bartánus Dávid Buc Pavol Regenda HK Dukla Ingema Michalovce Dan Ceman Tomek Valtonen