Bola to naozaj divoká jazda: Kladivár Marcel Lomnický si spravil prvoaprílový žart

Marcel LomnickýMarcel Lomnický Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

NITRA - Informácia o ukončení kariéry bola len prvoaprílový žart slovenského kladivára Marcela Lomnického. Ten sa v piatok večer na sociálnych sieťach rozlúčil s aktívnou činnosťou dlhým príspevkom s fotografiami a výpočtom najväčších úspechov, no v sobotu už svojim fanúšikom oznámil, že si z nich len "vystrelil".

Lomnický sa zúčastnil aj na OH 2012 a 2020. Na piatich MS sa dvakrát dostal do finále, z piatich účastí na ME vybojoval štyri finálové účasti.

"Prichádza čas, ktorého som sa najviac obával - čas rozlúčiť sa so športom, ktorý milujem. Nemôžem byť dostatočne vďačný za všetko, čo som získal vďaka niekoľkým centimetrom oceľového drôtu s 7,26-kilogramovou guľou. Po niekoľkých myšlienkach s prázdnym žalúdkom som si uvedomil, že moja cesta sa skončila. Ani raňajky nepomohli. Moja myseľ a duša sa rozhodli už dávno. Jediné správne riešenie je prijať to ako muž. Dnes som vďačný za to, že mám všetko, čo potrebujem. Moje srdce je plné a netúži po športovej veľkosti. Bola to naozaj divoká jazda. Ďakujem,"  napísal 34-ročný Lomnický v piatok na facebooku, o deň neskôr však pridal nový príspevok: "Môj kladivársky príbeh nie je ani zďaleka na konci. Mám pocit, ako keby som len začínal. Neskončím, kým nesplním všetky moje ciele, vzdávať sa nemám v krvi. Šťastný 1. apríl všetkým, najmä tým, ktorí naleteli môjmu predchádzajúcemu príspevku. Nemáte za čo."

Trojnásobný olympionik obsadil v Riu de Janeiro 2016 piate miesto výkonom 75,97 m. Na 1. Európskych hrách v Baku v roku 2015 získal zlatú medailu za 75,41 m. Lomnický sa zúčastnil aj na OH 2012 a 2020. Na piatich MS sa dvakrát dostal do finále, z piatich účastí na ME vybojoval štyri finálové účasti. 

Viac o téme: Marcel Lomnický
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy