Festivaly, ktoré budú kombinovať šport s umením a kultúrou: MOV chystá veľkú novinku

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas BachPrezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach Zdroj: SITA/AP/Natacha Pisarenko

LAUSANNE - Súčasťou kvalifikácie na olympijské hry v Paríži 2024 budú mestské akcie v štyroch mladých olympijských športoch, ktoré majú pripomínať festivaly a budú kombinovať šport s hudbou, umením a kultúrou. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) uviedol, že špeciálne súťaže sa budú týkať športového lezenia, skateboardingu, freestyle BMX a breakdance.

MOV usporiada tri štvordňové kvalifikačné akcie medzi marcom a júnom 2024. Vo všetkých štyroch športoch dohromady sa majú konať na jednom mieste v centrách miest a MOV si od nich sľubuje, že pritiahnu pozornosť k týmto športom a ceste športovcov na olympijské hry.

V športovom lezení obsadil vlani pri olympijskej premiére šieste miesto Adam Ondra, v Tokiu sa tiež prvýkrát rozdávali medaily v BMX freestyle a skateboardingu. Breakdance si pod názvom breaking odbudne o dva roky v Paríži pod piatimi kruhmi debut.

Viac o téme: MOV Breakdance Športové lezenie Skateboarding Freestyle BMX
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy