ČSOB Bratislava Marathon ovládli Ukrajinci: Gabriel Švajda a Nikola Čorbová najlepšími Slovákmi

Víťaz maratónu v kategórii mužov Taras Ivaniuta prichádza do cieľa 17. ročníka ČSOB Bratislava marathonVíťaz maratónu v kategórii mužov Taras Ivaniuta prichádza do cieľa 17. ročníka ČSOB Bratislava marathon Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Víťazom 17. ročníka ČSOB Bratislava Marathonu sa stal v kategórii mužov Ukrajinec Taras Ivaňuta s časom 2:27:03 hodiny. So stratou vyše desať minút prišiel do cieľa Gabriel Švajda z klubu AC Nové Zámky. Pódium doplnil Michal Šulja (Lesky's Runners) s mankom +13:28 minúty.

V súťaži žien bola najlepšia Ukrajinka Julija Tarasovová s časom 2:54:53. Napínavý súboj o druhé miesto zviedli Nikola Čorbová, ktorá získala striebornú pozíciu s náskokom štyroch sekúnd pred Ivanou Líškovou.

Dvadsaťdeväťročný Ivaňuta si o 2:22 min vylepšil osobný rekord, ktorý zabehol minulý rok na MMM v Košiciach. "V Bratislave žijem štyri roky, pracujem v automobilke. S behom som začal len u vás. Toto je moje druhé maratónske víťazstvo, vlani som triumfoval v Banskej Bystrici. Moja motivácia bola zlepšiť si osobný rekord. Podarilo sa mi to, ale chcel som bežať ešte rýchlejšie," povedal zverenec trénera Ivana Danečka podľa portálu atletika.sk.

Víťaz maratónu v kategórii Galéria fotiek (26) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Náročný maratón

Najrýchlejšia Slovenka Čorbová si vylepšila svoj osobný rekord spred šiestich rokov o vyše minútu. "Bol to náročný maratón, azda vo všetkom. Myslela som si, že pobežím tesne nad tri hodiny, s osobným rekordom som nerátala. Som milo prekvapená. Ukrajinka vyhrala zaslúžene, nemala som šancu," priznala vicemajsterka sveta v duatlone z minulej sezóny.

Slovenka Nikola Čorbová prichádza Galéria fotiek (26) Zdroj: TASR/Martin Baumann

ČSOB Bratislava Marathon - výsledky:

muži: 1. Taras Ivaňuta (Ukr.) 2:27:03 h, 2. Gabriel Švajda (AC Nové Zámky) 2:38:21, 3. Michal Šulja (Lesky´s Runners) 2:40:32

ženy: 1. Julija Tarasovová (Ukr.) 2:54:53 h, 2. Nikola Čorbová (BMSC Bratislava) 2:56:46, 3. Ivana Líšková (VeredaSport) 2:56:50

polmaratón:

muži: 1. Marek Hladík (BMSC Bratislava) 1:08:22 h, 2. Matúš Hujsa (Naša atletika Bratislava) 1:09:42, 3. Martin Rusina (BMSC Bratislava) 1:09:52

ženy: 1. Marija Radková (Ukr.) 1:18:16 h, 2. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla Banská Bystrica) 1:20:23, 3. Petra Pukalovičová (SheRuns Bratislava) 1:24:59

Víťazka polmaratónu v kategórii Galéria fotiek (26) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Viac o téme: ČSOB Bratislava Marathon Julija Tarasovová Gabriel Švajda Taras Ivaňuta Michal Šulja