Šampión je späť! Márquez sa po problémoch so zrakom vráti do kolotoča MotoGP

Španielsky motocyklista Marc MárquezŠpanielsky motocyklista Marc Márquez Zdroj: SITA/AP/Achmad Ibrahim

AUSTIN - Osemnásobný motocyklový majster sveta Marc Márquez sa po pauze zavinenej problémami so zrakom vráti do šampionátu vo víkendovej Veľkej cene Ameriky. O chystanom štarte španielskej hviezdy v Austine dnes informovala stajňa Honda po tom, čo Márquez prešiel ďalším vyšetrením a dostal povolenie od lekárov.

Dvadsaťdeväťročný Márquez tento rok pretekal len na úvodnom podniku v Katare, kde obsadil piate miesto. Potom musel šesťnásobný šampión MotoGP kvôli otrasu mozgu po niekoľkých pádoch vynechať Veľkú cenu Indonézie. Následne sa mu navyše vrátili problémy s dvojitým videním, kvôli ktorým už v príprave na sezónu tri mesiace netrénoval, a prišiel tak aj o minulú Grand Prix v Argentíne.

"Lekári povolili Marcovi Márquezovi návrat na pretekanie v Grand Prix po jeho páde v zahrievacích kolách v Indonézii a následnej diagnóze diplopie," uviedol tím Honda v tlačovej správe. Pred odletom do USA ešte Márquez absolvoval skúšobnú jazdu na okruhu Alcarras, aby sa ubezpečil, že je všetko v poriadku.

"Som samozrejme veľmi šťastný, že som späť, je skvelé, že sa môžem vrátiť, navyše na jednom z mojich obľúbených okruhov," uviedol Márquez. "Máme pred sebou veľa práce po tom, čo sme zmeškali dve preteky a celý víkend v Argentíne, takže si zatiaľ nebudem dávať žiadne ciele," dodal.

Viac o téme: MotoGP Austin Honda Marc Márquez
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy