Hrozný deň slovenského športu: Zomrel bývalý popredný atlét a tréner

Zomrel čestný člen SOŠV Ivan ČiernyZomrel čestný člen SOŠV Ivan Čierny Zdroj: TASR/Dano Veselský

BANSKÁ BYSTRICA - V stredu ráno, tri dni pred dovŕšením 84. narodenín, náhle zomrel čestný člen Slovenského olympijského a športového výboru a predseda Združenia olympijských klubov SR Ivan Čierny.

Bývalý popredný atlét (majster športu), zaslúžilý tréner v atletike a dlhoročný funkcionár v armádnom športe, olympijskom hnutí, atletike i vo vodnom slalome mal za sebou viac než sedem desaťročí intenzívneho pôsobenia v športe. Ešte začiatkom tohto týždňa s pracovníkmi SOŠV telefonicky riešil prípravu májového valného zhromaždenie ZOK SR a výrobu pamätných tabúľ 26 olympijských medailistov z februárových ZOH v Pekingu.

Slovenský olympijský výbor ocenil dlhoročné zásluhy Ivana Čierneho v slovenskom športe aj olympijskom hnutí v roku 2006 prijatím za čestného člena SOV, s čím bolo spojené aj udelenie Zlatého odznaku SOV, a v roku 2007 udelením Strieborných kruhov SOV. Za celoživotné pôsobenie v duchu fair play dostal výročné ocenenie SOV za rok 2014 - Cenu Jána Popluhára. V roku 2018 mu udelili hodnosť brigádneho generála vo výslužbe. Informoval o tom portál olympic.sk.

Viac o téme: Ivan Čierny
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Slovenský olympijský tím
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy