Bez najväčších opôr, ale so 16-ročným supertalentom: Češky sa postavia proti šampiónke US Open

Český kouč Petr Pála a Kateřina SiniakováČeský kouč Petr Pála a Kateřina Siniaková Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

PRAHA - Zranená svetová deblová jednotka Kateřina Siniaková vypadla z nominácie českých tenistiek na duel s Veľkou Britániou v kvalifikácii o postup na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej. Kapitán Petr Pála dnes oznámil. že tím doplnila Marie Bouzková a premiérovo povolal aj šestnásťročnú Lindu Fruhvirtovú.

Stretnutie sa uskutoční budúci týždeň 15. a 16. apríla na antuke pražskej Štvanice na malom centrekurte. Jednotkou pre zápas bude finalistka Roland Garros aj olympiády v Tokiu Markéta Vondroušová a v zostave sú ešte Tereza Martincová a Karolína Muchová.

Siniaková vzdala koncom marca na turnaji v Miami duel tretieho kola kvôli problémom v oblasti rebier. "Čakal som na správu od Katky a od doktorov, ako to bude vyzerať, do poslednej chvíle," povedal v nahrávke pre médiá Pála. Bouzkovú a nádejnú Fruhvirtovú povolal v stredu večer.

České tenistky Barbora Krejčíková Galéria fotiek (2)

Po nedeľnom zraze začnú tenistky trénovať v pondelok. "A už to dúfam pôjde bez zranení a nemilých prekvapení," prial si Pála. Kapitáni majú prípadne ešte možnosť vymeniť až tri hráčky hodinu pred žrebom poradia zápasov (14. apríla).

Kvôli zraneniu lakťa nemôže Pála počítať so svetovou dvojkou a minuloročnou víťazkou Roland Garros Barborou Krejčíkovou. K dispozícii tentoraz po dohovore s kapitánom nebudú skoršie jednotky tímu Karolína Plíšková a Petra Kvitová.

Britky povedie šampiónka US Open

Britský tím povedie dvanásta hráčka sveta Emma Raducanuová. Minuloročnú senzačnú šampiónku grandslamového US Open vo výbere kapitánky Anne Keothavongovej dopĺňajú Harriet Dartová, Katie Swanová a Sonay Kartalová.

S Britániou pôjde o prvý vzájomný súboj v tenisovej súťaži družstiev žien. Češky vyhrali súťaž jedenásťkrát. Britky sa dostali štyrikrát do finále, naposledy pred 41 rokmi.

Viac o téme: Petra Kvitová Česko Karolína Plíšková Veľká Británia Harriet Dartová Petr Pála Kateřina Siniaková Markéta Vondroušová Tereza Martincová Barbora Krejčíková Karolína Muchová Marie Bouzková Katie Swanová Emma Raducanuová Pohár Billie Jean Kingovej Linda Fruhvirtová Sonay Kartalová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy