VIDEO Barcelona len remizovala s oslabeným Frankfurtom, nerozhodne aj Lipsko s Atalantou

Futbalista Gavi (vpravo) z Barcelony a Kristijan Jakič z FrankfurtuFutbalista Gavi (vpravo) z Barcelony a Kristijan Jakič z Frankfurtu Zdroj: TASR/AP/Michael Probst

FRANKFURT - Futbalisti FC Barcelona remizovali v prvom zápase štvrťfinále Európskej ligy na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 1:1. Katalánsky tím prehrával po góle Ansgara Knauffa, o vyrovnanie sa postaral po hodine hry Ferran Torres. Odveta na Camp Nou je na programe 14. apríla.

prvom polčase videli fanúšikovia opatrný futbal z oboch strán. Barcelona síce tradične dominovala v štatistike držania lopty, ale obrana Frankfurtu odolávala. Päť minút pred prestávkou nariadil rozhodca jedenástku pre Eintracht, po zásahu VAR ju však odvolal. V 48. minúte zahrávali domáci roh, ktorý hostia odvrátili za šestnástku, kde sa oprel do lopty Knauff a prekonal ter Stegena - 1:0. Druhý úder mohli hráči nemeckého tímu uštedriť súperovi už o dve minúty.

Radosť futbalistov Frankfurtu Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Michael Probst

Kostič si nabehol na prihrávku do vápna a ľavačkou vypálil tesne nad bránu. Domáci svojou aktivitou zaskočili favorizovaný katalánsky tím, ktorého stojaté ofenzívne vody rozhýbalo až dvojité striedanie po hodine hry. Torres si dvakrát vymenil loptu s novým mužom na ihrisku F. de Jongom a vnútri pokutového územia pohotovou strelou k pravej žrdi vyrovnal - 1:1. V 78. minúte dostal druhú žltú a červenú kartu Tuta, domáci však oslabenie ustáli a pred odvetou si uchovali šance na postup.

Atalanta remizovala v Lipsku 1:1, čo jej dáva do odvety solídne vyhliadky. V 17. minúte sa z ľavej strany preštrikoval až do šestnástky Muriel a razantnou ľavačkou prekonal bezmocného brankára domáceho tímu - 0:1. O tri minúty mohol ten istý hráč pridať druhý gól, tentoraz namieril tesne vedľa žrde. Lipsko odpovedalo šancou Andreho Silvu, loptu po jeho pokuse z desiatich metrov zastavila žrď. Aj hostia trafili konštrukciu brány. V závere prvého polčasu už bol Gulácsi prekonaný, Pašalič však z bezprostrednej blízkosti poslal loptu z uhla iba do žrde.

V 56. minúte fauloval Demiral v šestnástke Nkunkua, nariadenú jedenástku však A. Silva nepremenil. Domácim sa vzápätí predsa len podarilo vyrovnať, po centri Angelina vystrelil Orbán a jeho pokus ešte tečoval do vlastnej bránky Zappacosta - 1:1. V 82. minúte mohol Lipsku zariadiť výhodnejšiu pozíciu pred odvetou striedajúci Szoboszlai, no hlavou trafil len do brvna.

Futbalista Andre Silva (vľavo) Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Michael Sohn

West Ham hral celý druhý polčas bez vylúčeného Cresswella, napriek tomu dokázal skórovať. "Kladivári" však náskok neudržali a s Olympique Lyon remizovali 1:1. Braga využila domáce prostredie a do Glasgowa na duel s domácimi Rangers pocestuje s jednogólovým víťazstvom 1:0.

prvé zápasy štvrťfinále EL 2021/2022:
SC Braga - Glasgow Rangers 1:0 (1:0)
Gól: 40. Ruiz. Rozhodoval: Massa (Tal.)

Eintracht Frankfurt - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 48. Knauff - 66. Torres. ČK: 78. Tuta (Frankfurt). Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

West Ham United - Olympique Lyon 1:1 (0:0)
Góly: 52. Bowen - 66. Ndombele. ČK: 45.+3 Cresswell (West Ham). Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

RB Lipsko - Atalanta Bergamo 1:1 (0:1)
Góly: 58. Zappacosta (vl.) - 17. Muriel. Rozhodoval: Oliver (Angl.)

Viac o téme: FC Barcelona Atalanta Bergamo Eintracht Frankfurt RB Lipsko