Cieľom je miestenka vo finále na ME: Ján Volko sa sústredí už len na jednu disciplínu

Ján VolkoJán Volko Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Slovenský šprintér Ján Volko sa v nadchádzajúcej letnej atletickej sezóne sústredí najmä na trať 200 m. Pokúsi sa na nej prebojovať do finále na augustových majstrovstvách Európy v Mníchove.

V netradičnej sezóne je ešte predtým v júli na programe ďalšie vrcholné podujatie, uskutočnia sa odložené majstrovstvá sveta v americkom Eugene. "Kvalifikovať sa na MS bude extrémne náročné, podobne ako na olympiádu. Mítingov s dvojstovkou v programe je relatívne málo, nemôžem si veľmi vyberať. Verím však, že sa mi napokon podarí dostať sa na ME i MS. Dúfam, že mi k tomu pomôže i rozhodnutie zamerať sa len na jednu disciplínu," povedal pre portál atletika.sk Volko.

Na novú sezónu sa od 10. apríla bude pripravovať v portugalskom stredisku Monte Gordo. "Vždy sme tam mali solídne zázemie so stabilným počasím a kvalitné tréningové možnosti. Nielen iba na štadióne, ale aj na dlhých, rovných a širokých plážach, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti na rôzne šprintérske a odrazové cvičenia v piesku, ku ktorým sa teraz v príprave vrátime po ročnej pauze. Cestičky v okolitých lesíkoch využijeme na tempové úseky," dodal slovenský šprintérsky rekordér.

Volko nebude chýbať na najkvalitnejšom atletickom mítingu na slovenskej pôde. Na P-T-S v Šamoríne má 9. júna na programe bežať 100 m i 200 m. Ešte predtým pobeží dvojstovku aj na Zlatej tretre v Ostrave 31. mája.

Viac o téme: Ján Volko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy