Premenená penalta naštartovala víťazstvo Liptákov: Náskok Michaloviec sa znížil na bod

Na snímke radosť hráčov MFK Tatran Liptovský MikulášNa snímke radosť hráčov MFK Tatran Liptovský Mikuláš Zdroj: TASR – Milan Kapusta

POPRAD - Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš zdolali v piatkovom stretnutí 5. kola nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige v NTC Poprad nad MFK Zemplín Michalovce 3:1.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)
Góly: 21. Staš (z 11 m), 31. Andrič, 76. Nagy - 56. Ranko. ŽK: Marcin (Michalovce). Rozhodovali: Smolák - Štrbo, Vitko

L. Mikuláš: Sváček - Krčík, Šindelář, Nagy, Pavúk - Gerát (90. Matoš), Filinský, Flak (65. Švec) - Pinte (87. Káčerík), Staš (90. Bielák), Andrič (65. Voško)

Michalovce: Kožuchar - Kotula, Ranko, Vaško, Mendez (90.+1 Petrík) - Kanu, Artabe (82. Yilmaz), Ošima - Popovits (82. Peňa), Marcin, Magda (46. Ntosis)

Domáci získali výhodu pokutového kopu, keď VAR dodatočne preveril situáciu v šestnástke hostí po autovom vhadzovaní Pavúka. Hlavný rozhodca Smolák nariadil po konzultácii v 21. minúte jedenástku a tú na dva razy premenil Staš, ktorý najprv síce trafil Kožuchara, no dorážku už nezahodil. Liptáci zdvojnásobili náskok o desať minút neskôr, Pavúk našiel v medzere v súperovej obrane Andriča a ten prekonal Kožuchara.

Michalovce po druhom inkasovanom góle predviedli zvýšené ofenzíve úsilie. Znížiť sa im podarilo krátko po zmene strán zásluhou Ranka, na ktorého predĺžil loptu Artabe. Liptovský Mikuláš však v závere riadneho hracieho času nepripustil drámu a nádeje Michaloviec na bodový zisk pochoval v 76. minúte. Nagy stanovil výsledok hlavičkou po presnom centri Šveca z rohového kopu.

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce MFK Tatran Liptovský Mikuláš