VIDEO Mohlo dôjsť k obrovskej tragédii: Austrálsky cyklista preletel cez ochrannú bariéru!

Lucas HamiltonLucas Hamilton Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

MALLABIA - Víťazom piatkovej 5. etapy 61. ročníka cyklistických pretekov Okolo Baskicka sa stal Carlos Rodriguez z Ineosu Grenadiers. Španielovi vyšiel únik a pripísal si premiérový profesionálny triumf.

V cieli 163,8 km dlhej zvlnenej etapy zo Zamudia do Mallabie bol o sedem sekúnd skôr ako jeho tímový kolega Daniel Felipe Martinez z Kolumbie. Tretí skončil Belgičan Remco Evenepoel z Quick-Stepu Alpha Vinyl, ktorý sa posunul na prvú priečku celkovej klasifikácie. Doterajší líder, Slovinec Primož Roglič z tímu Jumbo-Visma, sa na trati trápil a s mankom 1:15 min obsadil v etape 19. miesto. Celkovo klesol na ôsmu priečku.

Počas etapy došlo aj k jednému veľmi nepríjemnému momentu, keď Lucas Hamilton prepadol cez bezpečnostnú bariéru a jeho bicykel katapultoval do rokliny. Napriek tejto kolízii sa Hamilton vrátil do pretekov bez vážnejších zranení.

Okolo Baskicka - 5. etapa (Zamudio - Mallabia, 163,8 km):
1. Carlos Rodriguez (Šp./Ineos Grenadiers) 4:07:09 h, 2. Daniel Felipe Martinez (Kol./Ineos Grenadiers) +7 s, 3. Remco Evenepoel (Belg./Quick-Step Alpha Vinyl) +9, 4. Ion Izagirre (Šp./Cofidis) +11, 5. Enric Mas (Šp./Movistar), 6. Pello Bilbao (Šp./Bahrain Victorious) +13