Bronzový medailista dostane príležitosť v NHL: Bola to jazda! Kelemen uzavrel famóznu sezónu

Slovenský hokejista Miloš KelemenSlovenský hokejista Miloš Kelemen Zdroj: Profimedia

MLADÁ BOLESLAV - Hokejový útočník Miloš Kelemen sa výrazne podpísal pod postup Mladej Boleslavi do semifinále play off českej extraligy, keď v 14 zápasoch nastrieľal deväť gólov a pridal tri asistencie. Slovenský reprezentant by mal však stredočeské mesto opustiť, pretože podľa informácií iDNES.cz sa dohodol na dvojročnej zmluve s Arizonou Coyotes a v budúcej sezóne sa pokúsi presadiť v NHL.

"Bola to dobrá jazda. Z 11. miesta (po základnej časti) sme ukázali, že máme kvalitný tím, a mrzí nás, že to skončilo takto. Ale dali sme do toho všetko," povedal Kelemen po piatkovej porážke 1:2 s Třincom, po ktorej Mladej Boleslavi skončila sezóna.

Miloš Kelemen a jeho Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Stredočesi prehrali s Oceliarmi 0:4 na zápasy, herne však proti obhajcom titulu neprepadli. "Odohrali sme s nimi dobré zápasy. Tretie stretnutie nám utieklo medzi prstami a séria sa mohla vyvíjať úplne inak. Oni ale majú kvalitný tím a zaslúžili si postúpiť, keď to skončilo 4:0," podotkol dvadsaťdvaročný útočník. Poukázal na prvý domáci duel, v ktorom "Bruslaři" viedli dve minúty pred koncom základnej hracej doby 3:1 a nakoniec prehrali 3:4 v predĺžení.

Sezóna okorenená bronzovou medailou

Bronzový medailista z tohtoročných olympijských hier v Pekingu prišiel do Mladej Boleslavi pred rokom zo Zvolena, ktorému v minulej sezóne výrazne pomohol k zisku majstrovského titulu. V českej extralige sa mu v základnej časti toľko nedarilo, v 44 zápasoch strelil päť gólov a pridal 13 asistencií. Výraznejšie sa ale Kelemen začal presadzovať v play off a podieľal sa na postupe Mladej Boleslavi v predkole cez Plzeň aj senzačné vyradenie Hradca Králové, ktorý vyhral základnú časť. Aktuálne je s deviatimi gólmi najlepším strelcom play off aj najproduktívnejším hráčom. Ďalšie góly v drese Stredočechov ale podľa všetkého nepridá a zamieri do zámoria.