Frustrácia a bezmocnosť Verstappena pokračuje: Sme na míle pozadu, na titul už nemyslím!

Max Verstappen vypadáva na VC AustrálieMax Verstappen vypadáva na VC Austrálie Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

MELBOURNE - Frustrovaný z ďalších nedokončených pretekov aj straty veľkej porcie bodov v boji o titul bol po odstúpení z Veľkej ceny Austrálie úradujúci majster sveta Max Verstappen. Holandský jazdec Red Bullu síce bojoval v Melbourne o druhé miesto, kvôli technickým problémom ale musel 19 kôl pred koncom vozidlo odstaviť. Nedokončil tak druhý z troch pretekov v tohtoročnej sezóne a označil to za neprípustné. V priebežnom poradí majstrovstiev sveta stráca na dnešného víťaza Charlesa Leclerca výrazných 46 bodov.

"Už sme míle pozadu. Na boj o majstrovský titul nechcem v tejto chvíli vôbec myslieť. Oveľa dôležitejšie je, aby sme dochádzali preteky," povedal Verstappen pre Sky Sports. "Dnes to bol vôbec zlý deň, chýbala mi rýchlosť. Vedel som, že s Charlesom nemôžem bojovať, takže som sa ani nepokúšal dostať ho pod tlak. Zdalo sa to, že to bude aspoň druhé miesto, lenže sme preteky nedokončili. Je to frustrujúce a neprijateľné," doplnil dvadsaťštyriročný jazdec.

Charles Leclerc a Max Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

Verstappen mal technické problémy už pred štartom a mechanici vykonávali na jeho vozidle do poslednej chvíle úpravy. Prvú polovicu pretekov odišiel holandský pilot v poriadku, problémy prišli až v 39. kole. Verstappen musel tlejúce vozidlo odstaviť a bolo treba ho uhasiť.

Takéto veci sa nemôžu stávať

"Vedel som, že tam bol nejaký problém. Bola len otázka, či preteky dokončím. Ak ale chcete bojovať o titul, tieto veci sa nemôžu stávať," uviedol rodák z belgického Hasseltu, ktorý nedokončil ani úvodný GP Bahrajnu. Aj vtedy musel odstúpiť z druhého miesta.

Max Verstappen po kvalifikácii Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Asanka Brendon Ratnayake

Vedenie Red Bullu síbilo, že bude celú situáciu vyšetrovať. Podľa konzultanta tímu Helmuta Marka išlo predbežne o únik paliva. S tým súhlasil aj šéf Red Bull Christian Horner.

Treba zistiť, kde je problém

"Musíme sa do toho pustiť. Je potrebné zistiť, kde je problém a vyriešiť ho. Zatiaľ si nemyslíme, že by išlo o motor, skôr o palivo. Toto odstúpenie ale nemôžeme akceptovať," povedal Horner.

Nespokojnosť úradujúceho majstra sveta Verstappena preto chápal. "Rozumiem mu. Je to frustrujúce nedokončiť preteky," uviedol Horner, ktorý poukázal na stúpajúcu formu Ferrari počas celého víkendu. "Boli úplne niekde inde a na ich rýchlosť sme nemali. Máme však pár vecí, ktoré by to mali vyladiť. Teraz sa ide do Európy. Treba a toto zabudnúť a posunúť sa vpred," dodal Horner.

Viac o téme: VC Austrálie Max Verstappen Charles Leclerc
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy