Obhajoba sa rodila veľmi ťažko: Hádzanárky Iuventy získali trofej deviatykrát v rade

Na snímke zľava Erika Rajnohová (Dunajská Streda), Vladimíra Bajčiová (Michalovce) a Kata Juhosová (Dunajská Streda)Na snímke zľava Erika Rajnohová (Dunajská Streda), Vladimíra Bajčiová (Michalovce) a Kata Juhosová (Dunajská Streda) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

TOPOĽČANY - Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce obhájili triumf v Slovenskom pohári. V nedeľnom finále v Topoľčanoch zdolali HC DAC Dunajská Streda 23:21. Trofej získali vo svojej histórii už rekordný dvanástykrát, z toho deväťkrát za sebou.

Iuventa sa naposledy tešila zo zisku pohára v ročníku 2019/2020, v uplynulej sezóne sa domáca pohárová súťaž nehrala pre pandémiu koronavírusu. Pre DAC to bola prvá finálová účasť. Najlepšou strelkyňou finále bola Ivana Godečová z Iuventy s deviatimi presnými zásahmi.

Víťaz SP získal právo štartovať v Európskej lige 2022/2023. V prípade, že víťaz pohára sa stane aj majstrom SR, toto právo prejde na finalistu. Účastníci finále si odniesli aj finančné odmeny - 1200 eur pre víťaza a 700 pre zdolaného finalistu.

Slovenský pohár žien - finále (Topoľčany):
MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda 23:21 (11:11)
Najviac gólov: Godečová 9/1, Holejová a Popovcová po 4 - Juhosová 5, Sáriová 5/4. Rozhodovali: Mandák, Rudinský, vylúčenia: 4:5, 7m hody: 3/2 - 6/5

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Slovenský pohár HC DAC Dunajská Streda MŠK Iuventa Michalovce
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy