VIDEO Megašláger Liverpoolu s Manchestrom City nemal víťaza, Norwich zaknihoval dôležitý triumf

Joao Cancelo, Jordan Henderson a Mohamed SalahJoao Cancelo, Jordan Henderson a Mohamed Salah Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti úradujúceho anglického majstra Manchestru City remizovali v nedeľnom šlágri 32. kola doma s FC Liverpool 2:2. Po dôležitom súboji v boji o titul si na poste lídra Premier League udržali pred druhým LFC jednobodový náskok.

Tréner domácich Pep Guardiola aj jeho kolega Jürgen Klopp sa pred duelom zhodli, že sa v ňom ešte nerozhodne o titule. Domáci udreli už v 5. minúte, keď Kevin de Bruyne vystrelil spoza šestnástky a lopta tečovaná obrancom skončila v liverpoolskej sieti. Hostia vyrovnali z prvej vážnejšej akcie v 13. minúte, keď po spätnej prihrávke Trenta Alexandra-Arnolda prestrelil brankára Diogo Jota. V zaujímavom súboji City opäť išlo do vedenia v 36. minúte, Gabriel Jesus si nabehol na center po odvrátenej lopte na zadnú tyč a aj s pomocou brvna opäť prekonal Alissona.

"The Reds" vyrovnali hneď na začiatku druhého polčasu, keď voľný priestor využil Mohamed Salah, pekne do behu vysunul Sadia Maneho a ten vystavil Edersona do pozície štatistu. V 63. minúte dal gól domáci Raheem Sterling, ale zaúradoval VAR a stav bol stále vyrovnaný. Napriek ďalším možnostiam na oboch stranách sa už strelci nepresadili. Súboj o titul teda zostal tesný aj sedem kôl pred koncom PL.

Strieľajúci Luis Diaz Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Futbalisti Brentfordu zdolali v nedeľnom domácom zápase West Ham United 2:0. Rozhodli o tom góly Bryana Mbeumu a Ivana Toneyho v druhom polčase.

Posledný Norwich City v dôležitom súboji o záchranu doma zvíťazil nad FC Burnley 2:0 a dosiahol piate víťazstvo v sezóne. Na konte má 21 bodov a na svojho súpera, ktorý je v tabuľke 18., stráca tri body. V súboji tabuľkových susedov vyhral deviaty Leicester City nad desiatym Crystal Palace 2:1, má pred ním náskok tri body a dva zápasy k dobru.