VIDEO Až tri penalty proti nim: Barcelona famóznu šnúru v La Lige predĺžila v posledných sekundách

Sergio Postigo a Ferran TorresSergio Postigo a Ferran Torres Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

VALENCIA - Futbalisti FC Barcelona zaznamenali v španielskej La Lige siedme víťazstvo za sebou. V nedeľnom zápase 31. kola rozhodli o triumfe na ihrisku predposledného Levante 3:2 v druhej minúte nadstavenia, keď sa presadil Luuk de Jong. Oba góly domácich padli z pokutových kopov, tretiu nepremenili.

Jose Luis Morales poslal Levante do vedenia v 52. minúte z bieleho bodu. O štyri minúty neskôr mohol pridať druhý gól domácich opäť z penalty Roger Marti, ale Marc-Andre ter Stegen ju zneškodnil. Katalánci reagovali gólmi Pierra-Emericka Aubameyanga a Pedriho, no v 83. minúte z pokutového kopu vyrovnal Gonzalo Melero na 2:2. V druhej minúte nadstavenia však rozhodol o zisku troch bodov Luuk de Jong hlavičkou po centri Jordiho Albu z ľavej strany. Barcelona je druhá o 12 bodov za Realom Madrid a má zápas k dobru. Tretia Sevilla má rovnaký počet bodov.

Pedri a jeho gólové Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Osasuna Pamplona vyhrala nad posledným tímom tabuľky Deportivom Alaves 1:0. V 92. minúte o tom rozhodol Chorvát Ante Budimir.

Espanyol Barcelona zdolal Celtu Vigo 1:0, v 88. minúte sa gólovo presadil striedajúci čínsky stredopoliar Wu Lej. Real Sociedad San Sebastian si upevnil šiestu priečku triumfom na ihrisku Elche 2:1.

La Liga - 31. kolo:

CA Osasuna – Deportivo Alaves 1:0 (0:0)
Gól: 90.+2 Budimir

Espanyol Barcelona – Celta Vigo 1:0 (0:0)
Gól: 88. Wu Lej

CF Elche – Real Sociedad San Sebastian 1:2 (1:2)
Góly: 3. Carrillo – 31. Sörloth, 39. Le Normand

UD Levante – FC Barcelona 2:3 (0:0)
Góly: 52. Morales (z 11m), 83. Melero (z 11m) – 59. Aubameyang, 63. Pedri, 90.+2 L. de Jong

Viac o téme: FC Barcelona Luuk de Jong Levante UD