VIDEO Barcelonu nezlomili ani tri jedenástky: Máme víťaznú mentalitu, odkazuje súperom Xavi

Pedri a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiPedri a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

BARCELONA - Futbalisti Levante boli veľmi blízko k tomu, aby ukončili šesťzápasovú víťaznú sériu FC Barcelona v La Lige. S katalánskym tímom však po gólovej hlavičke Luuka de Jonga v nadstavenom čase prehrali na domácej pôde 2:3 a skomplikovali si šance na udržanie sa v najvyššej španielskej súťaži. Na záchranu strácajú sedem kôl pred koncom sedem bodov.

Barcelona dosiahla siedmy ligový triumf za sebou a vrátila sa na druhé miesto tabuľky pred FC Sevilla. Pri rovnosti bodov má odohratý o zápas menej, pričom stále sa nevzdáva myšlienky potrápiť v boji o titul vedúci Real Madrid, na ktorý stráca 12 bodov.

Oba góly domácich padli z pokutových kopov, tretí nepremenili. Jose Luis Morales poslal Levante do vedenia v 52. minúte z bieleho bodu. O štyri minúty neskôr mohol pridať druhý gól domácich opäť z penalty Roger Marti, ale Marc-Andre ter Stegen ju zneškodnil.

Katalánci reagovali gólmi Pierra-Emericka Aubameyanga a Pedriho, ktorý v 56. minúte naskočil ako striedajúci hráč a zmenil ráz zápasu. V 83. minúte síce z pokutového kopu vyrovnal Gonzalo Melero na 2:2, no v druhej minúte nadstavenia rozhodol o zisku troch bodov Luuk de Jong hlavičkou po centri Jordiho Albu z ľavej strany.

Dokážeme vyhrávať ťažké zápasy

Kouč Barcelony Xavi Hernandez spomenul po zápase dôležitosť stredopoliara Pedriho, no nemyslí si, že iba na ňom stojí celý koncept barcelonskej hry. "Je výnimočný hráč, ale nestaval by som to do pozície, že bez neho by sme boli stratení. V každom prípade je to hráč, ktorý vie byť v každom zápase rozdielový a nadchýna fanúšikov svojím herným prejavom," povedal Xavi, ktorého potešil tímový výkon.

"Aj keď niekedy nehráme dobre, dokážeme sa cez to dostať a vyhrávať ťažké zápasy. Ukazuje to, že máme víťaznú mentalitu," dodal kouč, ktorý od novembrového príchodu na lavičku od základu zmenil herný prejav trápiaceho sa tímu a zlepšil jeho výsledky.

Viac o téme: FC Barcelona Luuk de Jong Levante Xavi