Ivan Feneš po víťaznom vstupe aj k očakávaným posilám: Čakáme na vyjadrenie lekára

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Ivan Feneš Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Ivan Feneš Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Tréner slovenských hokejistov do 18 rokov nechcel po prvom zápase turnaja A-skupiny I. divízie MS prezradiť, či nastúpia proti Nórsku aj očakávané posily. Ivan Feneš môže podľa dohody s Nitrou použiť na jeden zápas dvojicu Adam Sýkora - Šimon Nemec, o štarte Filipa Mešára by mal rozhodnúť lekár.

Slováci zvládli svoj prvý duel na turnaji, Japoncov zdolali hladko 8:2. "Dobre sme sa naladili na Nórov, pre nás to bolo povinné víťazstvo," povedal po zápase Peter Repčík, autor jedného gólu. Na hokejke ich mal aj viac, ale ďalšie šance nepremenil. "Japonci sú známi tým, že sú vrtkí a rýchli, ale neprekvapili nás. Boli sme na to pripravení. Ich brankár bol šikovný, ja som si šetril góly na ďalšie zápasy," dodal kapitán slovenského výberu.

Ideme vyhrať, prídu posily

Vo svojom druhom stretnutí nastúpia Slováci v utorok od 19.00 h proti Nórom, ktorí vo svojom úvodnom vystúpení zdolali Kazachstan 9:2 a tak sú o skóre prví. "Ideme vyhrať, prídu nejaké posily," povedal Repčík.

Tréner Feneš však o zostave na Nórov nechcel hovoriť: "Upresníme ju zajtra ráno. Pre nás je dôležitý zdravotný stav a čakáme na vyjadrenie lekára." Na otázku, či budú hrať aj Sýkora s Nemcom, odpovedal kormidelník Slovákov neisto: "Dobrá otázka, ale poďme na ďalšie."

Feneša potešili pekné góly

Feneša potešili pekné góly, no svojim zverencom vytkol príliš veľa kombinácií v útočnom pásme: "Musíme hrať jednoduchšie. My sme sa veľmi dlho hrali s pukom v útočnom pásme. Efektivita bude zajtra veľmi dôležitá."

Slovákom nešli ani presilové hry. V zápase hrali tri, ale nevyužili ani jednu. "Niektorí hráči prišli na poslednú chvíľu, nemali sme toľko času, ale ja verím, že presilovky budú fungovať v pravú chvíľu," uzavrel Feneš.

Viac o téme: Slovensko U18 Ivan Feneš Šimon Nemec Filip Mešár Adam Sýkora
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy