Skvelá správa pre našich športovcov: Finančnú podporu dostane osmička Slovákov!

Na snímke slovenská atlétka Emma ZapletalováNa snímke slovenská atlétka Emma Zapletalová Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Osmička slovenských športovcov bude do olympijských hier 2024 v Paríži poberať štipendium z Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru (OS MOV). Žiadosti o podporu už schválili zástupcovia OS MOV. Informoval o tom web olympic.sk.

Žiadateľmi o štipendium boli predovšetkým športovci v mladom veku, ktorí sa usilujú o štart na OH v Paríži. Financie z Olympijskej solidarity MOV budú môcť čerpať Oliver Pirhala, ktorý sa môže stať prvým slovenským zástupcom na olympijských hrách v tanečnom športe v odvetví breaking, rýchlostná kanoistka Lisa Maria Gemsjägerová, vodná slalomárka Zuzana Paňková, atléti Emma Zapletalová a Miroslav Úradník, športová gymnastka Barbora Mokošová, strelec Michal Slamka a lukostrelkyňa Denisa Baránková. V minulosti z tejto osmičky už na OH štartovali Zapletalová, Úradník, Mokošová a Baránková.

Štipendisti Olympijskej solidarity MOV v individuálnych športoch môžu čerpať financie na športovú prípravu podporu až do ukončenia parížskeho športového sviatku. Tieto prostriedky môžu byť použité na zabezpečenie prípravy podľa rámca, ktorý vymedzuje MOV.

Financie môžu športovci využiť na celkové zabezpečenie svojej prípravy na OH 2024 (vrátane športového materiálu, doplnkov výživy, telovýchovno-lekárskych prehliadok, masáží a pod.), ako aj na účasť na súťažiach.

Viac o téme: Barbora Mokošová Miroslav Úradník Emma Zapletalová Michal Slamka Zuzana Paňková Denisa Baránková Lisa Maria Gemsjägerová Oliver Pirhala
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy