Do RFA prichádza majster sveta v K1! Bude to zápas svetovej kvality

Milan KratochvílaMilan Kratochvíla Zdroj: MB Boxing

BRATISLAVA - Májový grand opening organizácie RFA je už za rohom a my sa môžeme tešiť na zápasy najvyššej úrovne. O jeden z nich sa postará súboj Milana Kratochvílu s Pavlom Šachom, v ktorom sa stretnú dvaja šampióni v K1. Práve prvý spomenutý nám v rozhovore priblížil, ako vníma stand-uperskú scénu v Česku a na Slovensku, na čo sa môžu tešiť fanúšikovia, ale aj akých súperov by si želal v ďalších zápasoch.

Na májovom galavečere ťa čaká súboj s Pavlom Šachom, ktorý je tiež držiteľom niekoľkých titulov v K1. Ako vnímaš tento česko-slovensky súboj?
„Na tento zápas sa veľmi teším. Obidvaja sme top zápasníci z Česko-Slovenska a diváci sa majú načo tešiť.”

Na čo sa môžu fanúšikovia tešiť najviac?

„Na tvrdé prestrelky v postoji, ktoré bavia každého. Bude to divácky zaujímavý zápas, nečaká vás žiadna nuda.”

Bude to tvoj prvý zápas pod organizáciou RFA. Čo ťa presvedčilo podpísať zmluvu s novou organizáciou?

„Už od začiatku vidím zapálenie od organizátorov a prezentáciu zápasníkov aj mimo MMA. Osobne si myslím, že v stand-up disciplínach máme na Slovensku i v Česku strašne veľa zápasníkov svetových kvalít, o ktorých ľudia vôbec nevedia. A mali by vedieť.”

Tvoj zápas bude v postoji pod pravidlami real fight. Nie je to tak dávno, čo si povedal, že máš ambície presadiť sa aj v MMA. Je tento plán stále aktuálny alebo tvojím cieľom bude momentálne postoj?

„Keď som získal titul majstra sveta, tak sa mi veľmi ťažko zháňali zápasy v K1. Preto som začal skúšať MMA, ale kvôli zdravotným problémom som s tým musel prestať. Najviac ma aj tak baví postoj.”

Vieme o tebe, že si absolvoval niekoľko špičkových kempov v zahraničí, aj v Amerike. Momentálne trénuješ najmä v bratislavskej boxerni a u Bodyho. Ako by si porovnal úroveň tréningov doma a v zahraničí?

„Každý tréningový kemp mi niečo dal, či už Thajsko, Amerika alebo Srbsko. Z každého som si zobral to, čo mi sedelo a presadzujem v zápasoch. Každý tréner ti dá niečo iné. Je potrebné si od každého zobrať to najlepšie a vytvoriť si vlastný štýl. Treba obehať celý svet a nájsť si to, čo každému sedí najviac.”

Zápas bude vo váhovej kategórii do 81 kg, ktorá je nabitá menami ako Kozubovský, Fapšo alebo Benko. Ako vnímaš konkurenciu v tejto váhovke? S kým by si sa chcel stretnúť v zápase o titul a prečo?

„Tato váha je nabitá top menami. Je mi jedno, s kým sa stretnem. Je to česť zápasiť s takými menami a každého jedného si vážim a rešpektujem. Dúfam, že časom pribudne aj viac zahraničných súperov. Najmä by sme mali zápasiť so zahraničnými súpermi a ukázať svetu našu kvalitu.”

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky/RFA
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy