Ivan Feneš po bolestivom triumfe hokejovej osemnástky: Skvelí fanúšikovia nás tlačili dopredu!

Tréner Slovenska Ivan FenešTréner Slovenska Ivan Feneš Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY- Slovenskí hokejisti zvládli aj tretí zápas domáceho turnaja A-skupiny I. divízie MS do 18 rokov. Vo štvrtok si poradili v Piešťanoch s dovtedy nezdolaným Francúzskom 6:3 a upevnili si post lídra tabuľky. Postup si môžu vybojovať už vo svojom štvrtom dueli v piatok od 19.00 h proti Dánsku.

"Je dôležité, že máme tretie víťazstvo a to je pre nás dôležité. Zápas nás bolel, víťazstvo si veľmi vážime. Skvelí fanúšikovia nás tlačili dopredu, no my sme sa nevyhli fázam, ktoré som videl nerád. Čaká nás zajtra Dánsko, musíme dobre zregenerovať. Môžeme už rozhodnúť o postupe a musíme urobiť čo je treba. Lebo súper nám nedá nič zadarmo," zhodnotil tretie víťazstvo Slovákov hlavný tréner Ivan Feneš.

Prvé dve tretiny to nebolo ono

Autor štyroch bodov v zápase Alex Čiernik si posťažoval na nie oslnivý výkon v prvých dvoch častiach hry: "Po nie úplne ideálnych dvoch tretinách sme sa dali dokopy. Robili sme chyby, dávali sme si veľa prihrávok. Ale vyhrali sme a to je dôležité. Zajtra to bude ešte lepšie, musíme hrať jednoduchšie."

"Prvá a druhá tretina nebola z našej strany nič moc. Potom sme však začali hrať tak ako sme chceli a otočilo sa to. Myslím, že sme Francúzov trochu podcenili," zhodnotil stretnutie autor jedného zo slovenských gólov Jakub Kopecký.

Slovensko sa na turnaji stretne ešte s Dánskom a Kazachstanom.

Viac o téme: Slovensko U18 Ivan Feneš Francúzsko U18
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy