VIDEO Ľudská hlúposť nemá hraníc: Fanúšik spôsobil hnusný pád, po ktorom prišiel o pódium!

Yves Lampaert letí vo vzduchu po páde z bicyklaYves Lampaert letí vo vzduchu po páde z bicykla Zdroj: Repro foto Twitter/Eurosport

ROUBAIX - Holandský cyklista Dylan van Baarle vyhral 119. ročník slávnych pretekov Paríž - Roubaix. Jazdec stajne Ineos Grenadiers sa presadil po samostatnom úniku a 257,2 km dlhý monument zvládol za 5:37:00 h. Druhý finišoval v šprinte štvorice Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma) a tretí skončil Švajčiar Stefan Küng (Groupama-FDJ). Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Na záverečných 30 km zostali v hre o víťazstvo už len Mohorič, Devriendt, Lampaert, van Barle v čelnej skupine a za nimi išli Stefan Küng (Groupama-FDJ), van der Poel, Ben Turner (Ineos), Pichon, Adrien Petit (Intermarche-Wanty-Gobert), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo) a van Aert, ktorý mal však defekt a opäť musel sťahovať stratu. Van Baarle zaútočil 17 km pred cieľom a svoj pokus nakoniec dotiahol do víťazného konca, keďže Mohorič s Lampaert a ani ďalší už nedokázali stratu stiahnuť. Lampaert nakoniec prišiel o pódium po tom, čo o neho zavadil jeden z divákov pri trati a Belgičan spadol.

Viac o téme: Yves Lampaert
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Eurosport
  • Zdroj: športky, TASR
Staršie správy

Videá