Petra Vlhová sa môže tešiť na zaujímavú sezónu: Vo Svetovom pohári sa schyľuje k veľkým zmenám!

Petra Vlhová Petra Vlhová Zdroj: TASR/Martin Baumann

ZURICH - Vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní sa schyľuje k veľkým zmenám. Do prestížneho seriálu by sa mali vrátiť preteky v kombinácii, ale v novej podobe.

Namiesto slalomu so zjazdom či super-G sa budú podľa švajčiarskeho denníka Blick kombinovať zvlášť rýchlostné a technické disciplíny. V kalendári by sa malo takýchto pretekov objaviť rovno päť.

Kombinácie zjazdu a superobrovského slalomu

Kombinácie zjazdu a superobrovského slalomu mužov by podľa návrhu mali hostiť Kitzbühel, Wengen a Val Gardena. Ženy by ich mali absolvovať vo Svätom Antone, Svätom Morici a Cortine d'Ampezzo. Kombinácie v technických disciplínach sú plánované vo Val d'Isere, Alta Badii či Adelbodene pre mužov v Semmeringu, Killingtone alebo Sestriere pre ženy.

Podľa Blicku nebol kalendár na budúcu sezónu stále schválený, pretože vlani zvolený šéf medzinárodnej federácie FIS Johan Eliasch s niektorými navrhovanými novinkami naráža na odpor.

Ďalšia cesta do zámoria

Do mužského seriálu by mala pribudnúť nová americká zastávka v Palisades Tahoe, kde by sa malo pretekať koncom februára. Lyžiarov tak čaká po tradičných decembrových pretekoch v kanadskom Lake Louise a coloradskom Beaver Creeku ďalšia cesta do zámoria.

Plánovanie Svetového pohára v skokoch na lyžiach komplikujú jesenné majstrovstvá sveta futbalistov v Katare. FIS sa chce vyhnúť súbehu s ostro sledovanou akciou, aby neprišla o divákov. Skokanský seriál by preto podľa agentúr APA a DPA mohol začať v poľskej Wisle nezvyčajne skoro už 5. a 6. novembra. Skákalo by sa na umelom povrchu.

Viac o téme: Petra Vlhová FIS Johan Eliasch
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy