VIDEO Fanúšik ho pripravil o vytúžené pódium: Keby som tu bol bez jednej nohy, bolo by to jedno!

Yves Lampaert na vytúžené pódium nedosiaholYves Lampaert na vytúžené pódium nedosiahol Zdroj: Profimedia

Z krkolomného pádu po strete s divákom v závere pretekov Paríž-Roubaix vyviazol belgický cyklista Yves Lampaert bez zranení, ale v cieli neskrýval rozhorčenie a sklamanie, že nemohol využiť šancu na stupne víťazov.

Tlieskajúceho fanúšika stojaceho pri trati, o ktorého zavadil, označil v rozhovore s novinármi za teľa. Neskôr sa za to na sociálnej sieti ospravedlnil.

Poučenie pre každého

"Asi som o ňom takto nemal hovoriť. Ale stál v trati. Malo by to byť poučenie pre každého, že musí urobiť krok dozadu, keď vidí prichádzať pretekárov. Fanúšikov mám stále rád, dnes boli úžasní," uviedol Lampaert.

Na zemi skončil sedem kilometrov pred cieľom, keď so Slovincom Matejom Mohoričom stíhali vedúceho Holanďana Dylana van Baarleho, ktorý dotiahol svoj únik až k víťazstvu. Lampaert nakoniec prišiel do cieľa na desiatom mieste s trojminútovým odstupom.

Pódium mal na dosah

"Prijsť takto o pódium je zničujúce. Mal som ho na dosah," uviedol jazdec stajne Quick-Step Alpha Vinyl. Pred deviatimi rokmi pripravila kolízia s divákom o šancu na úspech v Roubaix aj jeho tímového kolegu Zdeňka Štybara.

Lampaert priznal, že dúfal v tretie miesto za Van Baarlom a Mohoričom, pretože na lepší výsledok sa už necítil. "Mal som toho dosť. Hovoril som to aj Mohoričovi. So stupňami víťazov by som bol nadmieru spokojný," uviedol. Pódium nakoniec utieklo aj Mohoričovi, ktorého dobehli ďalší pretekári a tohtoročný víťaz iného monumentu Miláno-San Remo skončil piaty.

Útechou pre Lampaerta nebolo ani to, že sa mu nič nestalo. "Keby som tu bol bez jednej nohy, bolo by to jedno. Prišiel som o umiestnenie na pódiu a nemám nič. Klasikárska sezóna Quick-Stepu zatiaľ veľmi nevychádza. Pre mňa teraz skončila," vyhlásil.

Viac o téme: Paríž-Roubaix Yves Lampaert
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: FloBikes
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá