Slavia ide do nadstavbovej časti z prvej priečky: K hladkému víťazstvu prispel aj Schranz

Na snímke vpravo stredopoliar Slavie Ibrahim Traoré oslavuje gól, druhý zľava slovenský útočník Ivan SchranzNa snímke vpravo stredopoliar Slavie Ibrahim Traoré oslavuje gól, druhý zľava slovenský útočník Ivan Schranz Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

PRAHA - Slovenský futbalový reprezentant Ivan Schranz prispel v stredajšom záverečnom 30. kole základnej časti najvyššej českej súťaže k hladkému víťazstvu Slavie Praha nad FC Fastav Zlín 3:0. V 64. minúte po rýchlej akcii prihral Petrovi Olayinkovi na tretí gól domácich.

Schranz hral do 78. minúty. Úradujúci majster si vďaka víťazstvu ustrážil pozíciu na čele tabuľky a do nadstavbovej časti pôjde z prvej priečky.

Posledným účastníkom skupiny o titul je Hradec Králové, ktorému k tomu stačila remíza 1:1 na ihrisku Bohemians 1905. V tabuľke skončil na šiestom mieste s dvojbodovým náskokom pred siedmou Mladou Boleslavou, ktorá prehrala doma s Viktoriou Plzeň 0:2 a bude hrať iba v skupine o 7.-10. miesto. Plzeň skončila v základnej časti druhá o bod za Slaviou.

30. kolo českej ligy:
Slavia Praha - Fastav Zlín 3:0 (2:0)
Góly: 32. Tecl, 36. Provod, 64. Olayinka
/I. Schranz hral do 78. min - M. Rakovan celý zápas, R. Matejov do 78. min/

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Góly: 3. Havel, 85. Kopic
/S. Dancák celý zápas - M. Tvrdoň, M. Trusa a M. Káčer na lavičke náhradníkov/

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)
Góly: 28. Tijani, 53. Sejk - 19. Škoda
/D. Šipoš, L. Skovajsa a M. Králik (všetci Č. Budějovice) celý zápas/

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Góly: 40. a 62. Jurečka (oba z 11 m)
/P. Šimko od 66. min, M. Tomič od 67. min - M. Koscelník celý zápas, Ľ. Tupta od 76. min, M. Stoch od 80. min/

Baník Ostrava - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Gól: 11. Buchta
/V. Budinský na lavičke náhradníkov - J. Považanec celý zápas/

Sigma Olomouc - Sparta Praha 2:0 (2:0)
Góly: 7. Breite, 11. Beneš
/M. Macík, L. Chvátal celý zápas, L. Greššák do 53. min - L. Haraslín do 79. min, D. Holec na lavičke náhradníkov/

MFK Karviná - FK Pardubice 3:2 (1:1)
Góly: 3. Papadopulos, 70. Buchta, 87. Durosinmi - 4. Černý, 56. Červ