VIDEO Kanonier Benzema nepremenil dve penalty, Real si napriek tomu poradil s Osasunou

David Alaba oslavuje gól Realu MadridDavid Alaba oslavuje gól Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

PAMPLONA - Futbalisti Realu Madrid sa opäť priblížili k zisku titulu v španielskej La Lige. V stredajšom dueli 33. kola uspeli na ihrisku Osasuny Pamplona 3:1 a na čele tabuľky majú náskok 17 bodov pred mestským rivalom Atleticom.

Kouč Carlo Ancelotti doprial odpočinok Lukovi Modričovi, jeho zverenci viedli v polčase po zásahoch Davida Alabu a Marca Asensia 2:1. Top kanonier tímu Karim Benzema potom po zmene strán nepremenil dva pokutové kopy. Oba mu v priebehu siedmich minút zneškodnil brankár Sergio Herrera. Realu poistil zisk troch bodov v nadstavení Lucas Vazquez.

Atletico Madrid iba remizovalo doma s Granadou 0:0. Úradujúci majster mal 63-percentné držanie lopty a na strely vyhral 22:7, no defenzívu 18. tímu tabuľky nedokázal prekonať ani raz. Zverenci Diega Simeoneho sa posunuli na druhú priečku o bod pred Barcelonu a Sevillu, no tretia "Barca" má k dobru dva zápasy a štvrtá Sevilla jeden. Borja Mayoral sa dvoma gólmi postaral o triumf Getafe na ihrisku Celty Vigo 2:0, jeho tím poskočil v tabuľke na 14. miesto.