Rovnoprávnosť v skokoch na lyžiach: Ženy sa dočkajú Turné štyroch mostíkov už onedlho

Slovinská skokanka Nika KrižnarováSlovinská skokanka Nika Križnarová Zdroj: SITA/AP/Terje Bendiksby/NTB

OBERSTDORF - V sezóne 2023/24 sa dočkajú skokanky na lyžiach svojho Turné štyroch mostíkov. Dohodli sa na tom zástupcovia Nemeckého a Rakúskeho lyžiarskeho zväzu ako spoluorganizátori s predstaviteľmi Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS).

Zatiaľ je isté, že minimálne v Nemecku budú ženy skákať na rovnakých miestach ako muži, ktorí mali v uplynulej sezóne už 70. ročník Turné. Malo by sa ale obrátiť poradie. Skokanky by mali začínať v Garmisch-Partenkirchene a na Nový rok pretekať v Oberstdorfe.

Bez tradičných dejísk to nebude to pravé

Rakúske dejisko ešte nie sú určené. Muži skáču tradične v Innsbrucku a Bischofshofene, rakúski organizátori ale pre ženské Turné uvažujú aj o Villachu a Hinzenbachu. S touto myšlienkou pri skokankách zatiaľ narážajú. "Samozrejme by sme si priali, aby sme mali preteky na rovnakých miestach ako muži. Inak by to predsa nebolo naozajstné Turné štyroch mostíkov," povedala strieborná olympijská medailistka Katharina Althausová z Nemecka.

Skokanky sa tak vo svojej snahe o rovnoprávnosť s mužskými kolegami dočkali druhého prelomu počas krátkej doby. Minulý týždeň FIS navrhla, aby ženy v budúcej sezóne absolvovali prvé preteky v letoch na lyžiach. 

Viac o téme: FIS Turné štyroch mostíkov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy