Zverev nenašiel pekného slova: Toto rozhodnutie ukázalo, že tenisový svet nedrží pohromade

Nemecký tenista Alexander Zverev počas tlačovej konferencie k turnaju ATP v Mníchove 22. apríla 2022Nemecký tenista Alexander Zverev počas tlačovej konferencie k turnaju ATP v Mníchove 22. apríla 2022 Zdroj: TASR/DPA/Sven Hoppe

BERLÍN - Nemecký tenista Alexander Zverev kritizoval vylúčenie ruských a bieloruských tenistov z grandslamového Wimbledonu. Organizátori podujatia potvrdili zákaz v stredu v reakcii na vojnový konflikt na Ukrajine.

"Toto rozhodnutie ukázalo, že tenisový svet nedrží pohromade. Malo platiť len to, že ruskí tenisti nebudú môcť hrať pod svojou vlajkou. Wimbledon si robí čo chce," uviedol zlatý olympijský medailista z Tokia pre DPA. "Ak nemôžete ako špičkový hráč štartovať na grandslame, nedávajú zmysel ani svetové rebríčky," dodal 25-ročný Zverev, ktorého rodičia pochádzajú z Ruska.

All England Lawn Tennis Club svojím rozhodnutím zabránil v štarte hráčom svetového kalibru ako napríklad Daniil Medvedev či Andrej Rubľov. Okrem toho sa dostal pod paľbu kritiky zo strany ATP a WTA, Novaka Djokoviča i legendárnej americkej tenistky Billie Jean Kingovej.

Viac o téme: Novak Djokovič Bielorusko Rusko Wimbledon Vojna Alexander Zverev Billie Jean Kingová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy