Vylúčenie Ruska a Bieloruska ich môže vyjsť draho: WTA a ATP zvažujú tresty pre Wimbledon!

Prezident WTA Steve SimonPrezident WTA Steve Simon Zdroj: SITA/AP/Yong Teck Lim

PARÍŽ - Usporiadateľom Wimbledonu hrozia tresty za vylúčenie ruských a bieloruských tenistov z londýnskeho grandslamu. Informoval o tom denník L'Équipe s odkazom na list, ktorý organizátorom poslal šéf WTA Steve Simon.

Rusom a Bielorusom bola zakázaná účasť vo Wimbledone kvôli invázii na Ukrajinu. V stredu o tom informoval All England Lawn Tennis Club a zdôvodnil to snahou o to, aby nebol turnaj zneužitý na propagáciu ruského režimu.

Proti rozhodnutiu sa postavili napríklad svetová jednotka Novak Djokovič, legendárna Martina Navrátilová a tiež predstavitelia mužského okruhu ATP aj ženského WTA. Obe organizácie navyše voči organizátorom Wimbledonu zvažujú sankcie.

Jedným z možných trestov je podľa Simonovho listu, ktorý má francúzsky denník k dospozícii, okrem iného aj možnosť, že by hráčky za Wimbledon nedostali body do svetového rebríčka. O podobnom kroku údajne uvažuje aj ATP.

O ďalšom postupe budú predstavitelia WTA, zástupcovia hráčov i organizátorov londýnskeho grandslamu podľa L'Équipe rokovať budúci týždeň počas turnaja v Madride. Wimbledon odštartuje 27. júna.

Viac o téme: Bielorusko Rusko Ukrajina Steve Simon
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy