VIDEO Kompaktná obrana na čele so Škriniarom slávila úspech: Inter je opäť na prvom mieste

Lautaro Martinez hlavičkuje na bránuLautaro Martinez hlavičkuje na bránu Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom zvíťazili v sobotňajšom šlágri 34. kola Serie A doma nad AS Rím 3:1. Základ triumfu položili v prvom polčase, v ktorom si vybudovali dvojgólový náskok.

Obhajcovia titulu sú na čele tabuľky o bod pred AC Miláno, tretí SSC Neapol stráca na "nerazzurri" päť bodov. AS Rím figuruje na piatom mieste.

Atalanta Bergamo ukončila minisériu troch prehier. V sobotnom zápase uspeli jej hráči na trávniku posledného tímu tabuľky FC Benátky 3:1 a upevnili si ôsmu priečku.

Spezia podľahla FC Turín 1:2, oba góly domácich strelil srbský stredopoliar Saša Lukič. V drese hostí nastúpil v 70. minúte slovenský útočník David Strelec, no nepresadil sa. Bol to jeho prvý štart za Speziu od 6. januára.