VIDEO Tyson Fury nikdy neprehral! V poslednom zápase kariéry vypol súpera bombou na bradu

Tyson Fury zaznamenal 32. víťazstvo v profesionálnom ringuTyson Fury zaznamenal 32. víťazstvo v profesionálnom ringu Zdroj: SITA/Nick Potts/PA via AP

LONDÝN - Britský boxer Tyson Fury knokautoval v titulovom zápase v londýnskom Wembley v 6. kole krajana Dilliana Whytea a uhájil majstrovský pás organizácie WBC v ťažkej váhe.

Tridsaťtriročný šampión zaznamenal 32. víťazstvo v profesionálnom ringu, z ktorého odchádza neporazený. Pred duelom avizoval, že duel bude jeho posledný. "Sľúbil som svojej úžasnej žene Paris, že po tomto súboji bude koniec. A myslel som to vážne," potvrdil Fury.

Whytea poslal na zem pred 94-tisíc divákov pravým zdvihákom na bradu. O rok starší vyzývateľ sa síce zdvihol, nebol ale zjavne schopný pokračovať a rozhodca zápas ukončil. "Vybojoval som každý jeden opasok, ktorý sa dal vyhrať. Už neexistuje nič, čo by som mohol ešte získať," citovala Furyho agentúra AFP. "Teraz, keď je všetko hotovo, si myslím, že to bol posledný zápas pre Gypsy Kinga. Fantastický spôsob, ako odísť. Ďakujem Veľká Británia!"

Populárny "Gipsy King" Fury zaznamenal v 33. dueli 32. víťazstvo, z toho 23 k.o. Nevyhral iba prvý z troch duelov s Američanom Deontayom Wilderom v decembri 2018, ktorý skončil remízou. Whyte utrpel tretiu porážku pri 28 výhrach (19 k.o.).

Pôvodne Fury usiloval o takzvaný zjednocovací súboj s krajanom Anthonym Joshuom, lenže ten o zvyšné pásy hlavných organizácií WBA, IBF a WBO vlani v septembri prišiel po porážke od ukrajinského vyzývateľa Alexandra Usyka. Súboj s Whytom bol o 41 miliónov dolárov, Fury dostal zo štedrej odmeny 80 percent.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Tyson Fury Dillian Whyte
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube, Twitter
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy