VIDEO Čakali naň 17 rokov: Betis Sevilla je po dráme víťazom Španielskeho pohára

Betis Sevilla sa stal víťazom Španielskeho poháraBetis Sevilla sa stal víťazom Španielskeho pohára Zdroj: Profimedia

SEVILLA - Futbalisti Betisu Sevilla sa stali tretíkrát víťazmi španielskeho Kráľovského pohára. V sobotnom finále na Estadio de La Cartuja v Seville zdolali Valenciu 5:4 v jedenástkovom rozstrele po tom, ako sa zápas skončil v riadnom hracom čase i po predĺžení nerozhodne 1:1.

Domáci sa ujali vedenia v 11. minúte zásluhou hlavičky Borju Iglesiasa, Valencia vyrovnala po polhodine hry gólom Huga Dura. V záverečnom rozstrele premenili hráči Betisu všetkých päť svojich pokusov, kým na strane Valencie zlyhal vo štvrtej sérii striedajúci Yunus Musah.

Rozhodujúcu jedenástku premenil v piatej sérii Juan Miranda. Betis vyhral Copa del Rey po 17-tich rokoch, predtým triumfoval v rokoch 1977 a 2005.

Betis Sevilla - FC Valencia 1:1 pp (1:1, 1:1), 5:4 na strely z 11 m
Góly: 11. Iglesias - 30. Duro

Viac o téme: Betis Sevilla FC Valencia