Volejbalisti Komárna obhájili majstrovský titul: Prešov padol v päťsetovej bitke

Vľavo smečuje hráč Prešova Šimon Kozák, na bloku v pozadí sprava hráči Komárna František Ogurčák a Balázs Forró vo 4. zápase finále play off Niké extraligy mužov vo volejbale Rieker UJS Komárno - VK MIRAD UNIPO Prešov v KomárneVľavo smečuje hráč Prešova Šimon Kozák, na bloku v pozadí sprava hráči Komárna František Ogurčák a Balázs Forró vo 4. zápase finále play off Niké extraligy mužov vo volejbale Rieker UJS Komárno - VK MIRAD UNIPO Prešov v Komárne Zdroj: TASR/Milan Drozd

KOMÁRNO - Volejbalisti Rieker UJS Komárno obhájili majstrovský titul v slovenskej extralige. V nedeľu uspeli aj vo štvrtom zápase finále play off Niké extraligy, keď doma zdolali VK MIRAD UNIPO Prešov po dráme 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali 4:0 na zápasy. Je to pre nich druhý titul v klubovej histórii.

Prešovčania nemali dobrý vstup do zápasu, prehrávali 0:4, postupne sa ale doťahovali a vyrovnali na 11:11. Následne si vypracovali tiež štvorbodový náskok (18:14) a postrážili si koncovku. Druhý set patril Komárnu, od stavu 7:7 bolo neustále vo vedení a sériou siedmich bodov ukončilo set na 16. Drámu prinieslo vyrovnané tretie dejstvo, ale hostia ho dokázali získať v koncovke. Aj štvrtý set bol mimoriadne vyrovnaný, domáci sa dostali do vedenia 19:16. Hoci hostia vyrovnali na 22:22 aj 23:23 a vybojovali si až tri mečbaly, nepremenili ich. Komárno využilo hneď prvý setbal a vyrovnalo na 2:2 na sety.

Rozhodnúť tak musel až tajbrejk piateho setu. Doň vstúpili domáci excelentne, viedli 5:0, 8:2 či 12:6 a Prešovčania už v ďalšom priebehu nedokázali manko dobehnúť.

Rieker UJS Komárno - VK MIRAD UNIPO Prešov 3:2 (-23, 16, -23, 26, 9)
148 min, rozhodovali: Moravčík, Kováč
/konečný stav série: 4:0, Komárno získalo titul/