Vykašľal sa na sankcie? Potrestaný Rylov súťaží na šampionáte v Rusku, FINA to preveruje

Ruský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v TokiuRuský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Gregory Bull

KAZAŇ - Potrestaný dvojnásobný olympijský víťaz Jevgenij Rylov, ktorému Medzinárodná plavecká federácia na deväť mesiacov zastavila činnosť kvôli podpore Vladimira Putina a invázie na Ukrajinu, sa zúčastňuje na majstrovstvách Ruska. Na šampionát, ktorý sa začal v nedeľu v Kazani, sa podľa ruskej strany trest nevzťahuje. FINA to preveruje.

Elitný svetový znakár nesmie do polovice januára 2023 pretekať kvôli účasti na marcovom zhromaždení na moskovskom štadióne v Lužnikách, ktoré oslavovalo výročie anexia Krymu a zároveň podporovalo kroky súčasnej ruskej vlády. Trest je skôr symbolický, pretože FINA kvôli ruskej agresii na Ukrajine vylúčila zo svojich akcií do konca roka všetkých pretekárov z Ruska aj jeho spojencov Bieloruska.

Na domácej scéne Rylov od nedele preteká a postupne by sa mal predstaviť na tratiach 50, 100 a 200 metrov znak a 100 metrov voľný spôsob. Prezident Ruskej plaveckej federácie Vladimir Salnikov povedal, že sa na ruský šampionát trest od FINA nevzťahuje. Medzinárodná federácia však situáciu vyšetruje.

"FINA vie o tom, že pán Rylov cez víkend pretekal na majstrovstvách Ruska, a začala interné vyšetrovanie s cieľom zistiť, či neboli porušené pravidlá alebo trest," oznámila medzinárodná federácia serveru insidethegames.

Viac o téme: Rusko Vladimír Putin Ukrajina Vojna Fína Jevgenij Rylov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy