VIDEO Tyson Fury ho poslal k zemi, on sa sťažuje a žiada odvetu: Je to zakázané!

Tyson Fury knokautoval WhytehoTyson Fury knokautoval Whyteho Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Britský boxer Dillian Whyte sa sťažuje, že ho v sobotňajšom dueli o titul profesionálneho majstra sveta v ťažkej váhe jeho premožiteľ Tyson Fury nedovolene odstrčil. Od krajana, ktorý udržal pás organizácie WBC a ohlásil koniec kariéry, požaduje odvetu.

Porazený Whyte upozornil na situáciu zo šiesteho kola duelu vo Wembley, keď ho Fury krátko po svojom drvivom zdviháku na bradu ešte odstrčil. Whyte spadol na zem a rozhodca Mark Lyson duel technickým KO ukončil.

Je to zakázané!

"Snažil som sa získať rovnováhu, ale on ma normálne odstrčil, ja som spadol a udrel som sa do hlavy, čo je zakázané," povedal Whyte televízii Sky Sports. "Toto nie je wrestling, to je box. Mal som dostať čas navyše na to, aby som sa zotavil a potom mohol pokračovať v boji. Trafil ma, to nepopieram, ale rozhodca odviedol hroznú robotu," dodal.

Neporazený Fury, ktorý v profesionálnom ringu nazbieral 32 výhier a jednu remízu, po sobotňajšom víťazstve potvrdil rozhodnutie ukončiť kariéru. Whyte si ale myslí, že by si zaslúžil odvetu.

Nie som žiadny lúzer, chcem odvetu

"Dúfam, že neodíde, pretože chcem ešte jeden pokus. Povedal mi, že som dobrý boxer, skutočný bojovník a že budem majstrom sveta. Nie som žiadny uplakaný lúzer. Niekedy vyhráte, niekedy prehráte, to je šport," povedal Whyte, ktorý v 31 zápase utrpel tretiu prehru.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Tyson Fury Dillian Whyte
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Sky Sports, YouTube
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy