Slovákom ušla účasť len o chlp: Poznáme zloženie skupín finálového turnaja Davisovho pohára

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MALAGA - Tenisti Talianska nastúpia 14.-18. septembra v A-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v Bologni proti Chorvátom, Argentíne a Švédsku. Španieli sa v B-skupine vo Valencii stretnú s Kanadou, Srbskom a Kórejskou republikou. Rozhodol o tom utorňajší žreb v Malage, ktorá bude od 21. do 27. novembra dejiskom zápasov vyraďovacej časti.

V C-skupine v Hamburgu sa okrem Nemecka predstavia Francúzsko, Belgicko a Austrália. V D-skupine v Glasgowe si domáci hráči Veľkej Británie zmerajú sily s USA, Kazachstanom a Holandskom. Najlepšie dva tímy z každej skupiny postúpia do štvrťfinále. Valencia nahradila Malagu, keďže v španielskom prímorskom stredisku na jeseň vyvrcholia boje o "šalátovú misu". Obhajcov trofeje Rusov Medzinárodná tenisová federácia vylúčila zo súťaže. Reagovala tak na ruský vojenský zásah na územie Ukrajiny.

Slovákom v marci ušla účasť na finálovom turnaji. Na hrade v bratislavskom NTC boli blízko k zisku skalpu favorizovaného Talianska, no nevyužili vedenie 2:1 po štvorhre a prehrali 2:3. V rozhodujúcej dvojhre podľahol Norbert Gombos v troch setoch Lorenzovi Musettimu. V dueli I. svetovej skupiny privítajú zverenci kapitána Tibora Tótha v septembri Rumunsko.

žreb skupín finálového turnaja Davisovho pohára:
A-skupina (Bologna): Chorvátsko, Taliansko, Argentína, Švédsko
B-skupina (Valencia): Španielsko, Kanada, Srbsko, Kórejská republika
C-skupina (Hamburg): Francúzsko, Nemecko, Belgicko, Austrália
D-skupina (Glasgow): USA, Veľká Británia, Kazachstan, Holandsko  

Viac o téme: Davisov pohár
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Davis Cup
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy