Hrozilo, že skončí na invalidnom vozíku: Zo zranení sa vyliečil expresne rýchlo!

Egan BernalEgan Bernal Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari

BOGOTA - Minuloročný víťaz Gira d'Italia Egan Bernal sa podľa kolumbijských lekárov tri mesiace po vážnej nehode z veľkej časti vyliečil zo svojich zranení. A to až natoľko, že by sa čisto z medicínskeho hľadiska mohol dvadsaťpäťročný cyklista v priebehu štyroch týždňov zúčastniť pretekov.

Bernalov lekár Gustavo Uriza počas stredajšej videokonferencie uviedol, že sa zlomeniny stavcov zahojili úspešne. "Tiež všetky kĺby fungujú dobre," povedal.

Víťaz Tour de France 2019 by sa mal v najbližších dňoch presunúť do Európy, kde by mal pokračovať v tréningu. Začiatkom apríla Bernal uviedol, že sa tento rok určite nezúčastní žiadnej Grand Tour.

Člen tímu Ineos Grenadiers mal ťažký pád počas tréningu 24. januára blízko Bogoty. Pri zrážke so stojacim autobusom utrpel zranenie hrudnej a krčnej chrbtice, zlomil si niekoľko rebier, čo malo za následok prepichnutie pľúc, zlomil si stehennú kosť, jabĺčko, ruku a vyrazil si zub. V nemocnici postupne podstúpil päť operácií. Neskôr povedal, že existovala deväťdesiatpäťpercentná možnosť, že zostane ochrnutý.

Viac o téme: Egan Bernal
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá