Klopp je pred odvetou opatrný, Emery pasuje Liverpool za favorita Ligy majstrov: Ešte nie je hotovo

Futbalisti Liverpoolu oslavujú gólFutbalisti Liverpoolu oslavujú gól Zdroj: TASR/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Tréner Jürgen Klopp sa nevidí jednou nohou vo finále Ligy majstrov, hoci futbalisti FC Liverpool sa k nemu v úvodnom semifinálovom stretnutí rázne priblížili. V stredu zdolali FC Villarreal 2:0 a len veľké prekvapenie v budúcotýždňovej odvete v Španielsku ich môže obrať o tretiu účasť v záverečnom súboji LM za päť sezón.

Villarreal však už ukázal proti Juventusu Turín aj Bayernu Mníchov, že vyrábať prekvapenia na úkor favoritov mu nie je cudzie.

Defenzívna taktika hosťujúceho trénera Unaia Emeryho tentoraz neslávila úspech. Domáci sa však na jej prelomenie načakali vyše 50 frustrujúcich minút. Napriek prevahe v držaní lopty (63%:37%), strelách (13:1) i strelách na bránku (2:0) nedokázali v prvom polčase otvoriť skóre.

Podarilo sa im to až po zmene strán vlastným gólom Pervisa Estupinana, ktorý si do bránky zrazil center Jordana Hendersona. Už o 133 sekúnd neskôr zvýšil na 2:0 Sadio Mane po prihrávke Mohameda Salaha. Aj v druhom dejstve boli rozdiely v štatistikách markantné (držanie lopty 79%:21%, strely 7:0, strely na bránku 3:0).

Fanúšikovia Liverpoolu na Anfielde Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/AP/Jon Super

"Je to 2:0 v polčasovej prestávke. Musíme zostať stopercentne ostražití, stopercentne správne nastavení, aby sme druhý polčas odohrali rovnako ako ten prvý," povedal Klopp, ktorého zverenci nastrieľali v tejto sezóne vo všetkých súťažiach 135 gólov.

V tomto ročníku zároveň ani raz v 55 vystúpeniach neprehrali dvojgólovým alebo vyšším rozdielom. Villarreal preto musí v utorok predviesť viac aj v ofenzíve, s jednou strelou za celý zápas si ďalšiu senzáciu nepripíše.

"Výsledok 2:0 je z pohľadu Liverpoolu jasný a zaslúžený. Pre nás to mohlo dopadnúť ešte horšie, ale takto stále máme šancu. Chcem, aby sme v odvete predviedli, že v domácom prostredí vieme hrať odlišným štýlom," povedal Emery pre agentúru AFP.

Na snímke tréner Liverpoolu Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/AP/Jon Super

"The Reds" sú naďalej v hre o historický zisk štyroch veľkých trofejí v jednej sezóne. Triumfovali už v Ligovom pohári, v najvyššej anglickej súťaži zaostávajú o jediný bod za vedúcim Manchestrom City a 14. mája sa vo finále FA Cupu stretnú s FC Chelsea. O dva týždne neskôr je na Stade de France na programe finále LM, v ktorom môže byť ich súperom práve Manchester City. V prvom semifinálovom zápase zdolal Real Madrid 4:3.

"Skutočnosť je taká, že Liverpoolčania prežívajú svoje najlepšie obdobie v rámci sezóny. Sú favoriti na triumf v Lige majstrov," dodal Emery. "Ešte nie je hotovo," uvedomuje si Klopp, ktorý doviedol anglický klub k víťazstvu v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži v roku 2019. Rok predtým prehral Liverpool pod jeho taktovkou vo finále s Realom Madrid.

Viac o téme: UEFA FC Liverpool Jürgen Klopp Liga majstrov FC Villarreal Unai Emery