Dostane dodatočný trest? Plavecká federácia rozhodla v kauze kontroverzného Rusa

Ruský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v TokiuRuský plavec Jevgenij Rylov získal zlatú medailu na OH 2020 v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

MOSKVA - Medzinárodná plavecká federácia nebude dodatočne trestať ruského plavca Jevgenija Rylova za nedeľný štart na národných majstrovstvách. Minulý týždeň vo štvrtok športovca dočasne suspendovala zo všetkých súťaží za účasť na zhromaždení na podporu prezidenta Vladimira Putina po ruskej invázii na územie Ukrajiny.

"Majstrovstvá Ruska v plávaní nie sú spojené so žiadnym podujatím FINA a nemáme na ne sankčný dosah," citovala agentúra AP zo stanoviska, ktoré jej poskytla federácia. Dvojnásobný olympijský víťaz z Tokia prišiel minulý mesiac v kontexte prebiehajúcich udalostí aj o sponzorskú zmluvu so spoločnosťou Speedo.

Rylov sa na inkriminovanom zhromaždení zúčastnil v marci spolu s ďalšími športovcami. Väčšina z nich sa v rámci programu objavila aj na pódiu a mala oblečené bundy s písmenom "Z". To vyjadruje podporu ruským vojenským jednotkám na Ukrajine. Samotný Putin označil rozhodnutie suspendovať plavca za absurdné.

Viac o téme: Rusko Vladimír Putin Ukrajina Vojna Fína Jevgenij Rylov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy