Nový kontrakt a zmeny v tíme: Petra Vlhová ohlásila pokračovanie úspešnej spolupráce!

Petra Vlhová s  pohárovou trofejou a medailou víťazky v slalome žien po finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom dejisku Courchevel/MeribelPetra Vlhová s pohárovou trofejou a medailou víťazky v slalome žien po finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel Zdroj: TASR/Martin Baumann

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenská lyžiarka a zlatá olympijská medailistka v slalome Petra Vlhová bude aj ďalšie štyri roky reprezentovať značku Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica. Vo štvrtok podpísala s týmto armádnym klubom nový kontrakt.

"Sme hrdí na to, že Petra Vlhová oblieka náš dres a našu značku a že jej môžeme pomôcť k dosahovaniu fantastických výsledkov. Na základe úspechov je Petra v najvyššej kategórii, keďže dosiahla zlato z majstrovstiev sveta, olympiády a bola celkovou víťazkou Svetového pohára. Preto sme s ňou mohli podľa interných smerníc predĺžiť zmluvu na ďalšie štyri roky, čiže do konca olympijského cyklu, a ponúknuť jej maximálny možný zamestnanecký plat. Zabezpečujeme aj troch členov jej tímu, asistenta trénera Mateja Gemzu, brata Borisa Vlhu a fyzioterapeutku Ivanu Gašpárek. Petra má od Dukly k dispozícii i nové služobné auto a ďalšie finančné prostriedky na prípravu. Snažíme sa jej zo všetkých síl vytvárať adekvátne podmienky a maximálne pomáhať," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici riaditeľ VŠC Dukla Matej Tóth.

Som tu už dosť rokov a netajím spokojnosť

Vlhová pozitívne hodnotí doterajšiu spoluprácu s armádnym klubom. Nad neuzavretím ďalšieho kontraktu vo svojich 26 rokoch neuvažovala. "Som v Dukle už dosť rokov a netajím spokojnosť. Teším sa, že sme podpísali zmluvu na štyri roky. Mám teraz istotu. Spolupráca je dobrá, armádny klub mi vytvára podmienky, aby som dosahovala výsledky a podávala dobré výkony. Štyri roky sú dlhá doba, ja dúfam, že sa mi bude naďalej dariť. Hlavne nech som zdravá," povedala najúspešnejšia slovenská lyžiarka.

Petra Vlhová s Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vlhová si po náročnej sezóne dopriala oddych i dovolenku a v apríli už otestovala aj nové lyže. Nateraz zostáva doma na Liptove, kde absolvuje kondičné tréningy. "Moja kondičná príprava vyvrcholí v auguste. V septembri by som už rada vo väčšej miere lyžovala. Počas leta chcem viac jazdiť aj na motorke, keďže som dostala jednu novú. Plány sú však jedna vec a realita druhá. Momentálne som viac v posilňovni, začínam s určitými cvikmi, mám len jeden tréning do dňa," predostrela svoj program zlatá olympijská víťazka v slalome.

V tíme Petry Vlhovej nastali po zimnej sezóne určité zmeny. Prišiel nový francúzsky servisman, ktorý nahradí predchádzajúcich dvoch talianskych. "Budeme mať o jedného člena menej. Postačí nám iba jeden servisman. Potrebujeme mať menej ľudí v tíme, lebo je to komplikovanejšie s logistikou. Chodí s nami veľa áut, takže i táto zmena nám prospeje," dodala Vlhová.

Viac o téme: Petra Vlhová VŠC Dukla
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy